inspekcja-kanalizacji
20 września 2016

Kategoria:
Elektronika

Po co dokonywać inspekcji kanalizacji kamerami TV?

Dzisiejszy świat oferuje wiele rozwiązań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, również jeśli chodzi o przemysł kanalizacyjny. W pełni profesjonalne kamery mogą monitorować kanały sanitarne czy deszczowe, dokładnie sprawdzając ich stan i wykrywając wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, które mogą prowadzić do niepotrzebnych awarii.

Monitoring kanalizacji – dlaczego warto?

Inspekcja kanalizacji kamerami TV jest zalecanym działaniem z racji możliwości dokonania szczegółowego przeglądu wraz z oszacowaniem stanu technicznego sprawdzanych kanałów – mówi nasz specjalista z firmy AS-EKO. Specjalistycznie przeprowadzony monitoring pozwala szybko przeprowadzić niezbędne działania naprawcze, chociażby czyszczenie kanalizacji. Kamery są w stanie wychwycić różnego rodzaju mankamenty i odchylenia od normy, takie jak pęknięcia rur, ich nieszczelności czy niebezpieczne dla kanałów wrastanie korzeni. Oprócz tego w trakcie inspekcji można dowiedzieć się, w jakich miejscach są nieszczelne złącza czy w jakich miejscach pojawiły się przeszkody bądź niebezpieczne spadki, prowadzące do niedrożności rurociągów.

Na co może liczyć klient?

Klient przede wszystkim otrzymuje dokładną informację wraz z materiałem nagranym na CD bądź taśmę video VHS, w jakim stanie technicznym są kanały kanalizacyjne oraz jakie działania są konieczne do wykonania, aby nie dopuścić do pojawienia się usterek. Ponadto dostaje staranne raporty wraz z prezentacjami graficznymi i wykresami, a także oceną eksploatacyjną kanału i wspomniane propozycje napraw. Warto się zastosować do sugestii i zaleceń, aby nie dopuścić do pogorzenia istniejącego stanu rzeczy.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Najważniejsze to wybrać firmę z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, która ma rewelacyjne rozeznanie w działaniach związanych z kanałami kanalizacyjnymi i praktycznie nie ma dla niej problemów nie do rozwiązania. Istotni są także wykwalifikowani pracownicy i specjalistyczny sprzęt, ponieważ tylko nowoczesne kamery wykryją wszelkie uchybienia i usterki. Ponadto nie bez znaczenia są wysokie standardy bezpieczeństwa podczas realizacji prac i pełen zakres usług związanych z kanałami kanalizacyjnymi.