Żarówki LED
12 stycznia 2020

Kategoria:
Elektronika

Oświetlenie LED jako gwarancja oszczędności

Obecnie dużo mówi się o oszczędności. Dlatego też producenci starają się, aby ich produkty nie powodowały nadmiernego uszczuplania portfela klienta. Podobnie jest w kwestii oświetlenia. W dużej ilości domów czy mieszkań można zauważyć wykorzystanie oświetlenia LED, które stało się bardzo popularne. Również przedsiębiorstwa decydują się na to rozwiązanie. Warto więc sprawdzić, dlaczego jest ono oszczędne.

Oszczędne czy nie?

Producenci tego rodzaju oświetlenia zapewniają swoich klientów, że jest to oszczędna alternatywa dla tradycyjnych żarówek, czy halogenów. Warto jednak podkreślić, że lampy LED idealnie sprawdzą się jako dopełnienie oświetlenia domowego – halogenowego czy żarówkowego. Są również świetne do oświetlenia punktowego. Lampy ledowe wielodiodowe SMD to dobry zamiennik dla tradycyjnych żarówek czy halogenów. Warto pamiętać, że wybierając oświetlenie LED, nie trzeba zawsze kierować się znanymi markami. To, co droższe, nie zawsze oznacza, że będzie lepsze. Warto zasięgnąć opinii fachowców, którzy pomogą w odpowiednim dobraniu odpowiedniego oświetlenia do potrzeb klienta. Niewątpliwie oświetlenie ledowe można zaliczyć do oszczędniejszych od innych rodzajów, ponieważ pobiera znacznie mniej energii niż inne żarówki. Ponadto jego żywotność jest dłuższa od pozostałych źródeł oświetlania. Czas pracy tradycyjnych żarówek wynosi 1000 h, świetlówek energooszczędnych – 10 000 h, zaś żarówki LED pracują do 50 000 h. Dlatego nie warto się zniechęcać ceną podczas zakupu tego rodzaju oświetlenia. Koszt będzie na pewno mniejszy niż w przypadku częstszego kupowania innego rodzaju oświetlenia.

Czy warto wymienić tradycyjne oświetlenie na LED?

Tutaj najlepiej jest zdać się na popularność oświetlenia LED i jego pozytywnego odbioru przez użytkowników. Wymiana tradycyjnych żarówek na oświetlenie LED jest na pewno najłatwiejszym sposobem na obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Jak przekonują eksperci z firmy Koloreno: „Oświetlenie LED to niewątpliwie duża oszczędność dla mieszkań, jak również dla dużych zakładów produkcyjnych. Jest to rozwiązanie idealne wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość oświetlenia idąca w parze z mniejszymi rachunkami za energię elektryczną”.

Jeśli ktoś nie jest przekonany do tego rozwiązania, warto spróbować zmiany oświetlenia w pomieszczeniach, które są najdłużej oświetlane lub tam, gdzie nie ma dostępu do okna. Nie trzeba również wymieniać całej instalacji elektrycznej. Wystarczy po prostu zamienić wcześniejsze źródła energii na ledowe.