Znaki przestrzenne
19 grudnia 2021

Kategoria:
Elektronika

Oświetlenie LED czy neon? Co będzie lepsze do znaku przestrzennego?

Znaki przestrzenne stanowią jeden z niezwykle istotnych elementów tak zwanej reklamy wizualnej. Ich zadaniem jest zwracać uwagę i sprawiać, że wizerunek marki stanie się rozpoznawalny i zapamiętany przez konsumentów. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie oświetlenie do znaku przestrzennego wybrać. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są znaki przestrzenne?

Znaki przestrzenne to graficzne nośniki informacji, które są niezwykle ciekawą i estetyczną formą reklamy. Odpowiednio zaprojektowane doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnej stylistyce, np. na fasadzie wieżowca, jak i we wnętrzu ceglanej kawiarenki urządzonej w stylu retro. Ich główną zaletą jest to, iż bardzo zwracają uwagę i ubarwiają przestrzeń miejską. Wiele osób uważa podświetlane znaki przestrzenne za atrakcyjne wizualnie, nie są one zatem nachalną formą reklamy, a wręcz przeciwnie, przyjazną dla odbiorcy. Produkcją estetycznych znaków przestrzennych zajmuje się między innymi doświadczona firma Elpi z Wrocławia.

Znaki przestrzenne znajdują swoje zastosowanie jako oznakowania budynków czy różnego rodzaju zakładów, np. fryzjerskich, kosmetycznych. Bardzo często podświetlone znaki przestrzenne wykorzystywane są również przy tworzeniu reklam, ponieważ wówczas mogą one być całodobowym nośnikiem przekazu z powodu doskonałej widoczności także po zmroku. Warto wziąć pod uwagę fakt, że w Polsce przez większą część roku zmrok następuje już po południu, a w okresie zimowym Słońce zachodzi chwilę po godzinie szesnastej. Z tego powodu podświetlane znaki przestrzenne są doskonałym sposobem na reklamowanie swojej marki.

LED czy neon?

Bardzo wiele osób, decydujących się na reklamowanie swojej marki poprzez zastosowanie podświetlanego znaku przestrzennego, zastanawia się, jaki rodzaj oświetlenia będzie najbardziej odpowiedni. Warto zauważyć, że oświetlenie LED jest dużo bardziej ekonomiczne w eksploatacji, niż oświetlenie neonowe. Ledy nie tylko oszczędzają energię, ale przy ich zastosowaniu rzadziej dochodzi do awarii.  wietlenie LED jest również dużo trwalsze. Coraz więcej osób wybiera je nie tylko ze względów ekonomicznych, ale i z potrzeby dbania o środowisko. Ledy nie generują ciepła, co jest bardzo ważne z punktu widzenia ekologii.

Znaki przestrzenne mogą stanowić bardzo ciekawą i estetyczną formę reklamy. W celu ich podświetlenia warto zastosować lampy LED, ponieważ są dużo bardziej ekonomiczne.