naprawa komputera
12 lipca 2011

Kategoria:
Elektronika

Odpowiednia naprawa komputera

Niemal każdy posiadacz komputera w pewnym momencie boryka się z różnymi problemami związanymi z funkcjonowaniem tego urządzenia. Dla większości użytkowników komputerów ich budowa i działanie to czarna magia.

Więc kiedy pojawia się jakiś problem, postanawiają skorzystać z usług profesjonalnego informatyka, który jak nikt inny potrafi odnaleźć się w skomplikowanym świecie układów scalonych, płyt głównych, dysków, rozmaitych kart i programów.

Kiedy pojawia się usterka niemal natychmiast zadajemy sobie pytanie: jak naprawić komputer? Co zrobić, żeby jak najszybciej odzyskał sprawność? Jak wybrać serwis komputerowy, któremu będziemy mogli zaufać? Przecież komputer służy do przechowywania ważnych dla nas danych – dokumentów czy zdjęć. Ich strata (czy wyciek do Internetu) mogłyby być wyjątkowo bolesne. Jeśli nie mamy dostępu do znajomego informatyka, problem jak naprawić komputer, staje się naprawdę palący.

Jeśli mamy komputer określonej marki (dotyczy to zwłaszcza komputerów przenośnych) warto się zastanowić, czy nie skorzystać z serwisu dedykowanego danej marce. Taki serwis zazwyczaj na miejscu posiada zamienne części komputerowe kompatybilne ze sprzętem danej marki. Ponadto pracownicy takiego serwisu mają dobrze opanowaną podstawową problematykę funkcjonowania komputera danej marki – po prostu wiedzą, co zazwyczaj się w nim psuje, więc dotarcie do sedna problemu nie powinno zajmować im dużo czasu.

A jak wybrać serwis komputerowy, kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tzw. składaka? Tutaj warto posłużyć się opiniami innych użytkowników komputerów. Na pewno wśród naszych znajomych znajdzie się ktoś, kto wcześniej korzystał z usług jakiegoś serwisu i będzie potrafił nam doradzić lub odradzić któreś miejsce. Do dyspozycji mamy też rozmaite fora internetowe. Warto również rozejrzeć się po najbliżej okolicy – na pewno w pobliżu naszego domu odnajdzie się serwis, który naprawi nam komputer. Jednym z czynników decydujących o tym, czy wybierzemy dany serwis jest kompetencja jego pracowników – dobrze jest oddawać komputer do serwisu, w którym pracują dyplomowani informatycy. W serwisie powinny być również dostępne od ręki części komputerowe – szybki dostęp do części pozwala bowiem skrócić czas oczekiwania na naprawę.

Los bywa złośliwy wobec nas, a komputer potrafi się zepsuć w najmniej oczekiwanym i jeszcze mniej odpowiednim momencie – np. kiedy musimy szybko wykonać jakieś zadanie czy przesłać dane znajdujące się na dysku, który właśnie odmówił posłuszeństwa. W takich przypadkach nie ma sensu zwlekać i należy dzwonić po pogotowie komputerowe. Jego pracownicy niemal od ręki, w trybie natychmiastowym przywrócą sprawność naszego urządzenia. Co więcej – eksperci z pogotowia komputerowego wykonają usługę w naszym domu, co pozwoli nam zaoszczędzić czas, który stracilibyśmy szukając i zawożąc komputer do serwisu.

Przeciętny użytkownik ma nie tylko problemy z tym, jak naprawić komputer, ale też jak wyczyścić komputer z niepotrzebnych plików zalegających na dysku. Tu również przyda się pomoc profesjonalnego informatyka, który usunie zbędne dane. Czyszczenie komputera ma nie tylko wymiar wirtualny, ale też czysto fizyczny – związany z powstawaniem zabrudzeń w toku użytkowania urządzenia. Jeśli nie wiemy, jak wyczyścić komputer – monitor, klawiaturę i części znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz obudowy, z pomocą przyjdzie profesjonalista, który za niewielką opłatą usunie zabrudzenia takie, jak np. okruszki pod klawiszami czy kurz osadzający się na płycie głównej i podłączonych do niej urządzeniach.