oprawy do ledów
16 maja 2020

Kategoria:
Elektronika

Nietypowe oprawy do ledów. Pomysłowe rozwiązania dla wnętrz

Podczas wystroju wnętrza ważny jest wybór mebli, dodatków i różnego rodzaju dekoracji. Aranżacja nie byłaby jednak kompletna bez odpowiedniego oświetlenia. W dzisiejszych czasach najbardziej popularne są tak zwane ledy – eleganckie, wydajne, a jednocześnie energooszczędne.  Aby dodać im charakteru, warto dobrać odpowiednie oprawy, będące zwieńczeniem dzieła. Podpowiadamy, jak wybrać najciekawsze i najbardziej oryginalne z nich.

Przegląd najbardziej oryginalnych opraw do ledów

Oprawy do ledów mogą przyjmować formę efektownych kinkietów, kryształów lub paneli świetlnych. Niepowtarzalny klimat tworzą nie tylko ciekawe kształty tych produktów, ale przede wszystkim unikalne wzory świetlne, padające na powierzchnie. Oryginalne oprawy można dobrać do każdego stylu wnętrza – sprawdzają się w sypialni, pokoju dziecięcym oraz salonie.

Specjaliści z firmy APM MORKOM są przekonani: Oprawy do ledów mogą być satynowe lub matowe, o kształcie prostym lub nietypowym. Z tego powodu będą pasować nie tylko do tradycyjnych, przytulnych pomieszczeń, ale też tych o minimalistycznym i bardzo nowoczesnym wykończeniu.

Wśród nietypowych opraw do ledów dużą popularnością cieszą się te, które tworzą na ścianach kwadraty, koła, spirale lub gwiazdy. Dla osób, które chcą stworzyć imprezowy klimat w swoim domu, dobrym rozwiązaniem są oprawy sufitowe, dające efekt popularnej, dyskotekowej kuli. Na rynku można znaleźć produkty o różnych kolorach światła, na przykład niebieskim lub białym.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opraw do ledów?

Najważniejsze parametry do opraw do ledów nie różnią się znacząco od tych, które dotyczą żarówek. Ważne jest więc ich napięcie oraz rodzaj zasilania. Te wskaźniki przełożą się na wydajność oświetlenia, ale też pobór energii elektrycznej. Co istotne, nawet nietypowe oprawy do ledów charakteryzują się energooszczędnością.

Przed zakupem produktu trzeba sprawdzić efekt świetlny, jaki oferuje producent. Wyróżnia się oprawy o świeceniu stałym lub przerywanym. Ważny jest także kolor padającego światła, który należy dobrać do indywidualnych oczekiwań i wystroju wnętrza.

Oprawy do ledów mogą świecić z określonej liczby stron, na przykład z czterech w przypadku kinkietów. Ten parametr jest uzależniony od kształtu i formy produktu. Ważna jest też moc świecenia oraz barwa światła – ciepła lub zimna.

Większość produktów dostępnych na rynku jest zabudowana w taki sposób, aby jak najlepiej komponować się z otoczeniem. Najbardziej uniwersalne, a zarazem eleganckie są oprawy srebrne, o prostych kształtach i niewielkich rozmiarach.