elektronarzędzia
16 lipca 2018

Kategoria:
Elektronika

Narzędzia profesjonalne dla przemysłu i rzemiosła – przegląd rozwiązań

Zarówno prace w przemyśle, jak i prace typowo rzemieślnicze nie mogą obyć się bez profesjonalnych narzędzi. Odpowiednie narzędzia pracy nie tylko skrócą czas jej wykonywania, lecz również znacznie ułatwią jej przebieg. Nieco inne narzędzia służą w przemyśle, inne w rzemiośle. Przyjrzyjmy się, jakie. Co je charakteryzuje? Dlaczego są takie ważne?

Technika idzie wciąż naprzód, a wraz z nią rozwija się również sektor produkcji narzędzi, niezbędnych do wykonywania określonych prac w przemyśle oraz rzemiośle. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które usprawniają określone procesy, tym samym zaoszczędzając czas oraz pieniądze. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Narzędzia profesjonalne dla przemysłu

Narzędzia profesjonalne dla przemysłu, to przede wszystkim rozwiązania, służące utrzymaniu ruchu na obiektach przemysłowych, przyrządy niezbędne oraz istotne dla produkcji oraz usprawniające logistykę. Wśród nich wyróżniamy narzędzia pomiarowe, a więc głębokościomierze, suwmiarki, kątniki oraz taśmy miernicze i narzędzia z zakresu pneumatyki, czyli przede wszystkim klucze udarowe, wkrętarki, szlifierki czy nitownice i elektronarzędzia, w tym wiertarki, wkrętarki, szlifierki. Osobną kategorię stanowią narzędzia z zakresu dynamometrii, a więc klucze dynamometryczne, wzmacniacze momentu, czy zakrętarki hydrauliczne. Na koniec należy wspomnieć o maszynach i urządzeniach, będących jednocześnie narzędziami dla przemysłu, czyli szlifierkach stacjonarnych, wiertarkach kolumnowych, piłach tarczowych oraz taśmowych. Do nich zaliczają się także tokarki, frezarki, wiertarki, zgniatarki walcarki. Szeroki wybór narzędzi dla przemysłu oferuje dystrybutor narzędzi profesjonalnych TOP-NAR. Konkurencyjne ceny oraz szybkość realizacji zamówień, jest tym co wyróżnia tę firmę w omawianym segmencie rynku.

Narzędzia pomiarowe chętnie wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej oraz sanitarnej, w elektrotechnice a także do pomiarów klimatu i środowiska. Są to narzędzia zarówno cyfrowe, jak i analogowe. Narzędzia pneumatyczne również chętnie wykorzystuje przemysł motoryzacyjny oraz zakłady, w których odbywa się praca ze sprężonym powietrzem. Klucze udarowe, wkrętarki, szlifierki czy nitownice z kolei stosuje się w przemyśle metalowym, elektronicznym i elektrotechnicznym. Używa się ich także podczas produkcji maszyn do obróbki drewna oraz metalu.

Narzędzia profesjonalne dla rzemiosła

Te narzędzia dedykowane są przede wszystkim rzemieślnikom, pracownikom małych manufaktur oraz niewielkich zakładów produkcyjnych. Zalicza się do nich przede wszystkim narzędzia ręczne, takie jak na przykład klucze udarowe, klucze płaskie, rurkowe czy nasadki. Najczęściej są one wykorzystywane w warsztatach samochodowych. Ponadto do narzędzi dla rzemiosła możemy zaliczyć narzędzia skrawające, czyli wiertła, gwintowniki, narzynki, frezy. W ofercie wiodących producentów tego typu narzędzi znajdziemy także wysokiej jakości narzędzia do gwintowania, wiercenia, nawiercania i stępiania. W końcu narzędzia dla rzemieślników to materiały ścierne, czyli tarcze do cięcia, ściernice żywiczne, diamentowe i ceramiczne.