27 marca 2017

Kategoria:
Elektronika

Gdzie najlepiej kupić zdalnie sterowaną zabawkę dla dziecka?

Jeśli jesteś w okolicach swoich trzydziestych urodzin, rozejrzyj się dookoła i odpowiedz sobie na pytanie, czym różnią się dzisiejsze dzieciaki od tych, których pamiętasz ze swojego dzieciństwa? Bawią się zupełnie inaczej! Zamiast robić fikołki na trzepaku, skakać przez gumę i grać w chowanego… grają na smartfonach. Jak odciągnąć dziecko od wpatrywania się w monitor?

Interesujące zabawki

Na półkach marketów, zwłaszcza w sezonach świątecznych, możemy znaleźć masę przeróżnych zabawek, które według producentów dopasowane są do wieku dzieci. Przeciętny rodzic kupuje ich całą masę z prostego powodu – wszystkie szybko nudzą się dzieciom. O ile kiedyś domek dla lalek i kilka kolorowych fatałaszków mogło zająć młodej pannie cały dzień, to dzisiaj telewizja, Internet i gry na urządzeniach elektronicznych bardziej wciągają dzieciaki. W końcu łatwiej jest zbijać kolorowe kuleczki na ekranie smartfona, niż zbijać kolegów na boisku piłką. Po co się wysilać? – Nasze dzieci tak nie myślą, ale działają instynktownie. Jeśli naprawdę zależy nam, by nasz młody człowiek stał się bardziej aktywny i kreatywny, zapewnijmy mu zabawki, które będą interesujące i zmobilizują go do ciekawszych zabaw. Doskonałym pomysłem jest zdalnie sterowana zabawka, którą dziecko będzie mogło bawić się w domu lub na podwórku.

Zabawki zdalnie sterowane

Jeśli decydujemy się na zakup zdalnie sterowanej zabawki, powinniśmy ten zakup dobrze przemyśleć. Zabawka musi być dopasowana do wieku dziecka. Trudno wyobrazić sobie na przykład czterolatka, który steruje dronem – dowiadujemy się w składnicy modelarskiej z Warszawy. Zdalnie sterowany samochodzik, którym dziecko będzie mogło się bawić w domu, to lepsze rozwiązanie. Zakup powinien być przemyślany także dlatego, że zdalnie sterowane zabawki nie należą do najtańszych. Jeśli decydujemy się na tego typu zabawkę, nie warto sięgać po pierwszą lepszą, która wpadnie nam w oko na sklepowej półce. Najlepsze zdalnie sterowane zabawki (także te dla dorosłych, które każdemu mogą sprawić mnóstwo frajdy) kupimy w sklepie, który zajmuje się tylko sprzedażą zabawek, modeli i tego typu towarów.  Znajdziemy tam szerszy wybór i możemy mieć pewność, że produkty nie znalazły się na półce tylko dlatego, że w jakiejś hurtowni były do kupienia w wyjątkowo niskiej cenie.