25 września 2020

Kategoria:
Elektronika

Na jakich materiałach można stosować druk UV?

Drukarki UV wykorzystywane są zarówno przez pracownie sitodrukowe, jak i agencje reklamowe produkujące gadżety dla firm. Personalizowane drobiazgi takie jak długopisy, breloki, pendrive’y, a także duże banery reklamowe – to i wiele więcej można wydrukować dzięki tej nowoczesnej metodzie druku.  Drukarki UV posiadają ogrom zalet.

Zalety drukarek UV

W przeciwieństwie do drukarek atramentowych drukarka UV, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje tusze UV. Składają się one z ciekłych polimerów i są rozpylane na wybranym tworzywie, a następnie utwardzane za pomocą lampy LED.

Dobre drukarki UV cechują się przede wszystkim wysoką jakością wydruku. Niezależnie od materiału, na jakim wydruk jest wykonywany, ma on wyraziste kolory, które z biegiem czasu nie blakną. Druk UV przeznaczony jest nie tylko do drukowania na małych gadżetach, ale także na powierzchniach wielkoformatowych.

Ogromną zaletą takich sprzętów jest uniwersalność. Drukarki drukują na prawie wszystkich materiałach, takich jak: plastik, metal, bawełna, drewno i wyroby ceramiczne. UV umożliwia drukowanie za pomocą białego atramentu, który wygląda efektownie na szkle.

Dzięki zastygłym, twardym polimerom wydruk jest trwały, niesamowicie wyrazisty i odporny. Jak dodaje specjalista z  firmy zajmującej się dystrybucją drukarek UVprinter,  drukowanie oraz schnięcie powierzchni odbywa się bardzo szybko.

W dzisiejszych czasach dużą uwagę skupia się na ochronie środowiska. Warto szukać takich rozwiązań w swojej firmie.  Farby, z których korzysta się przy druku UV, są ekologiczne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, co sprawia, że ta metoda druku jest bardziej przyjazna środowisku niż inne.

Co można wydrukować przy pomocy drukarki UV?

Drukowanie UV jest możliwe niemal na każdej powierzchni. Najczęściej firmy produkują gadżety reklamowe z logo, takie jak:

  • długopisy,
  • breloki do kluczy,
  • pendrive’y,
  • kubki,
  • smycze,
  • zapalniczki,
  • płyty CD,
  • plastikowe karty,
  • pudełka.

Lampy LED sprawiają, że druk może być wykonywany także na powierzchniach nierównych lub krawędziach. Oprócz małych powierzchni drukarka UV pozwala tworzyć banery reklamowe, folie, windery, flagi, płyty PCV, roll-upy, fototapety czy plakaty.  Jak widać, inwestując w tę metodę druku, inwestujemy w nieograniczone możliwości.

Zastosowanie drukarek UV LED

Przede wszystkim drukarka UV LED jest podstawą w agencji reklamowej. Dzięki niej pracownicy agencji mogą wykonać reklamę dla swojego klienta na dowolnej powierzchni.  Duże reklamy w postaci baneru czy plakatu, a także gadżety, które będą przypominały klientowi o firmie, to klucz do sukcesu.

Inną branżą, w której sprzęt ten staje się coraz popularniejszy, jest branża wyposażenia wnętrz. Ze względu na możliwość drukowania na szkle pomieszczenia zyskują na charakterze, ponieważ druk UV pozwala stworzyć oryginalne kafelki kuchenne, fototapety czy szklane stoliki.