23 września 2017

Kategoria:
Elektronika

Gdzie kupować tanie monitory?

Jeśli zależy nam na zakupie komputera wraz z monitorem, ale budżet nas ogranicza, możemy wybrać dwie możliwości: komputer ze słabszym wyposażeniem lub z mniejszym monitorem gorszej jakości, albo zdecydować się na sprzęt poleasingowy, co jest ciekawą alternatywą, której warto się przyjrzeć. Taniego monitora możemy także szukać na internetowych aukcjach i ogłoszeniach osób prywatnych lub firm, jednak nigdy nie mamy pewności, czy oferta ta będzie w pełni wiarygodna. Hurtownie komputerów, które zajmują się dystrybucją sprzętów poleasingowych, udzielają nam wyczerpujących informacji i dbają o swoją markę.

Klasa biznes wśród sprzętów

Jak możemy przeczytać na jednym z najpopularniejszych portali o tematyce komputerów, sprzęty wykorzystywane w większych firmach możemy zakwalifikować do klasy biznes, a to większe firmy zwykle decydują się na leasing, ponieważ potrzebują wielu komputerów i monitorów na raz. Ponadto co pewien czas chcą wymieniać biurowy sprzęt, by przypadkiem nic nie zawiodło niespodziewanie w nieodpowiednim momencie. Komputery, laptopy, notebooki i monitory, które do nich trafiają, to sprzęty markowe. Są solidniejsze niż te, które trafiają na rynek konsumencki. Ich obudowy są trwalsze, a montaż poszczególnych elementów bardziej precyzyjny.

W komputerach dedykowanym biznesmenom możemy też znaleźć dodatkowe funkcje zabezpieczające, jak czytniki biometryczne, co jednak klientów indywidualnych raczej nie interesuje – mówi nam przedstawiciel sklepu Polbit ze Szczecina.

Dlaczego warto zdecydować się na tani monitor poleasingowy? Ponieważ możemy mieć pewność, że leasingodawca odpowiednio zadbał o sprzęt. Przez cały okres obowiązywania umowy leasingowej wciąż jest właścicielem takiego monitora, a leasingobiorca jedynie korzysta z tego sprzętu, opłacając wyznaczone raty.

Na co zwracać uwagę?

Wybierajmy solidne firmy, które w swojej ofercie mają duży wybór sprzętów. Mamy wówczas pewność, że kupiony przez nas monitor będzie w dobrej kondycji. W ofertach takich firm znajdziemy nie tylko zwykłe monitory biurowe, ale także zaawansowane monitory dla specjalistów z różnych branż, na przykład monitory dla grafików. Upewnijmy się, czy sprzęty, które nas zainteresowały, są poddawane odnawianiu w specjalnych cyklach jakościowych. Profesjonalny sprzedawcy dokładnie testują monitory i komputery, które mają w swojej ofercie, by nie zawieść klienta. Możemy śmiało powiedzieć, że właściwie każdy zainteresowany nabyciem monitora lub komputera, czy innego sprzętu biurowego (np. drukarki, skanera, czy projektora), ma szansę znaleźć w punkcie sprzedaży sprzętu poleasingowego coś dla siebie.