Klimatyzacja i wentylacja w biurach
8 sierpnia 2016

Kategoria:
Elektronika

Klimatyzacja i wentylacja w biurach

Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjno-wentylacyjne to obowiązkowy element wyposażenia każdego, dobrze funkcjonującego biura. Proste i wygodne w obsłudze, gwarantują szereg istotnych zalet. Jakich konkretnie? O tym przeczytają Państwo w poniższym tekście.

Lepszy komfort pracy

Środowisko pracy powinno być przyjazne przede wszystkim dla przebywających w nim pracowników. Zasada ta dotyczy także biur firmowych. Niestety, ciepło wydzielane przez nagromadzony sprzęt elektryczny oraz przebywające w pomieszczeniach osoby, prowadzi do nagłego wzrostu temperatury i powstania nieświeżego, ciężkiego powietrza. Efekt ten widać szczególnie w czasie trudnych do zniesienia, letnich upałów. Nieodpowiednie napowietrzenie i wentylowanie biur przyczynia się do braku skupienia i poczucia dyskomfortu, a tym samym do spadku wydajności pracowników.

,,Według ogólnie przyjętych wytycznych, optymalna temperatura pomieszczeń biurowych powinna wynosić ok. 20-25 °C. Dzięki dobrze dobranej klimatyzacji, powietrze może zostać schłodzone w mgnieniu oka, stwarzając dogodne warunki do owocnej pracy” – komentuje ekspert firmy KLIMOR, jednego z czołowych producentów standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.

Wzrost wartości miejsca pracy

Współcześnie, klimatyzacja i wentylacja to nie tylko funkcjonalne urządzenie, służące do regulacji temperatury pomieszczeń. To także niezbędna technologia, wpływająca na wartość miejsca pracy. Biuro wyposażone w systemy HVAC – nawet te najprostsze – zdecydowanie zyskuje na prestiżu i nowoczesności.

,,Standardy pracy to ważny czynnik, który bierze pod uwagę wielu pracowników, decydując się na przyjęcie oferty zatrudnienia. Biura, dysponujące profesjonalną klimatyzacją, mają zdecydowanie więcej argumentów na przyciągnięcie do siebie wartościowego specjalisty niż takie, w których w gorące dni panuje duchota i nie ma czym oddychać” – twierdzi specjalista KLIMOR.

Łatwość montażu i utrzymania

Postęp technologiczny sprawia, że proste i funkcjonalne urządzenia klimatyzacyjno-wentylacyjne możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dobra centrala klimatyzacyjno-wentylacyjna to koszt kliku tysięcy złotych. Dla przedsiębiorstwa planującego dalekowzrocznie, nie jest to wielki wydatek.

,,Klimatyzacja biurowa jest prosta w montażu i łatwa w utrzymaniu. Wszystkie urządzenia są zoptymalizowane do potrzeb użytkowników, posiadają szereg walorów ekologicznych oraz oszczędny system wykorzystania energii elektrycznej. Dzięki temu, zainwestowane pieniądze szybko się zwracają” – podsumowuje przedstawiciel KLIMOR.