19 maja 2020

Kategoria:
Elektronika

Kiedy warto oglądać programy tv w internecie?

Choć telewizja kojarzona jest głównie z oglądaniem w stacjonarnych odbiornikach, to współczesne technologie umożliwiają odbieranie jej także na komputerach lub różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. To stwarza dużo większe możliwości i sprawia, że wykupienie pakietu staje się bardziej opłacalne. Sprawdź, na jakich urządzeniach i w jakich sytuacjach możesz teraz oglądać telewizję.

Ile kanałów możemy oglądać  poza domem?

Telewizja to doskonała forma rozrywki. Do niedawna była to usługa stacjonarna ze względu na przymus posiadania telewizora oraz odpowiedniego sprzętu odbierającego sygnał. W przypadku urządzeń mobilnych można oglądać filmy na darmowych lub płatnych platformach, lecz dostęp do telewizji długi czas był ograniczony. Internauci do wyboru mieli albo kilka komercyjnych kanałów, albo darmowe programy o niskiej jakości z nieznanych źródeł. Współczesne oferty telewizyjne wybranych operatorów są na tyle bogate, że stwarzają wiele komfortowych form oglądania. Specjalista z cyfrowej telewizji kablowej JAMBOX mówi:

Abonenci naszych usług mogą korzystać z telewizji online za pomocą przeglądarki internetowej w komputerze lub przy użyciu aplikacji mobilnej na tabletach i smartfonach. Usługa obejmuje aż 169 kanałów w przypadku podłączenia do sieci operatora. Poza domem, w sieci innych dostawców, mamy dostęp do 122 kanałów.

Rozrywka dostępna niezależnie od miejsca

Telewizję można więc oglądać nie tylko w domu przed telewizorem, ale np. na tarasie, w ogrodzie czy na hamaku. Będzie to także doskonała forma rozrywki wtedy, gdy jedziemy komunikacją miejską do pracy, czekamy na autobus lub pociąg albo po prostu mamy wolny czas do jakiegoś spotkania i musimy go jakkolwiek spożytkować. Rozbudowane platformy do oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych mają wiele przydatnych rozwiązań. Podobnie jak na sprzęcie stacjonarnym, klienci posiadają dostęp do wyszukiwarki audycji oraz przygotowanych na ich temat informacji. Istnieje opcja nagrywania programów poza domem. Mamy także dostęp do ustawień ochrony rodzicielskiej, możliwość zamawiania pakietów dodatkowych czy układania swojej listy 100 kanałów z własną numeracją. Operatorzy oferują również wiele innych dodatkowych opcji, jak np. cykliczne nagrywanie wybranego kanału codziennie lub w wybrane dni. Inną opcją jest usługa jednoczesnego oglądania danego kanału i nagrywania innego na zewnętrznym dysku w celu jego późniejszego zobaczenia.

Wideo na życzenie i inne usługi

Pakiet telewizji dostępnej na urządzenia mobilne może także zawierać serwis VOD. Jest to usługa, która pozwala na nadawanie materiału filmowego w czasie późniejszym niż ramowa emisja. Oznacza to, że wybranych programów lub filmów nie musimy oglądać wtedy, kiedy są emitowane. Nie ma potrzeby martwić się, że czegoś nie oglądniemy, bo jesteśmy w pracy, zaspaliśmy lub musieliśmy coś załatwić. VOD to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolą dopasowywać ramówkę do siebie, a nie na odwrót. Wybrane programy można oglądać np. w trakcie powrotu z pracy lub podczas dłuższej podróży pociągiem czy autobusem. Możliwości jest wiele. Pamiętajmy jednak, by korzystać tylko ze sprawdzonych operatorów. Usługi oferowane przez najtańsze, podejrzane źródła i wysyłanie smsów za ich oglądanie może okazać się bardziej nieopłacalne, niż nam się początkowo wydaje.