hurtownia elektryczna
28 grudnia 2015

Kategoria:
Elektronika

Jak znaleźć dobrą hurtownię elektryczną?

Hurtowe zakupy materiałów elektrycznych i elektrotechnicznych wymagają sporego namysłu. Zależy nam przecież nie tylko – choć przede wszystkim – na wysokiej jakości produktów, ale także na uzyskaniu jak najlepszych warunków kupna oraz gwarancji terminowości. Jak wybrać zaopatrzeniowca, by mieć pewność, że zyskujemy solidnego wspólnika? Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Rozbudowana oferta

Najważniejsza dla nabywcy jest oczywiście możliwość znalezienia odpowiedniego produktu. Istotne jest zatem, aby hurtownia miała w swojej ofercie materiały różnych producentów. Słabo zaopatrzone hurtownie, nawet jeśli oferują bardzo konkurencyjne ceny, nie są atrakcyjnym wspólnikiem biznesowym, ponieważ zmuszają kupujących do uzupełniania koszyka zakupowego w innych punktach. Tymczasem wygoda jest istotnym czynnikiem przy częstych i dużych zakupach. Aby mieć pewność, że hurtownia zawsze będzie w stanie zapewnić nam potrzebny towar, warto zwrócić uwagę na to, czy należy do grup zrzeszających przedstawicieli danej branży – wyjaśnia ekspert z hurtowni Elektro-Sal. Członkostwo w grupach, takich jak np. El-Sigma, zapewnia hurtownikom dostęp do wspólnych magazynów, co wpływa nie tylko na szerokość oferty, ale też znacznie przyspiesza terminy realizacji zamówień.

Renoma hurtowni

Warto przyjrzeć się również opiniom na temat konkretnych hurtowni oraz ich doświadczeniu. Na rynku funkcjonuje sporo nowych firm, które nastawiają się na zaopatrzenie mniejszych i mniej wyspecjalizowanych klientów. Siłą rzeczy zaopatrzenie takich hurtowni nie spełnia najwyższych standardów, gdyż starają się one przede wszystkim maksymalnie ciąć koszty. Jeśli zależy nam na naprawdę wysokiej jakości towaru i bezproblemowych transakcjach, dobrze jest współpracować z doświadczonym hurtownikiem o utrwalonej pozycji rynkowej. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj mogą pochwalić się rekomendacją wieloletnich partnerów biznesowych lub wyróżnieniami rozmaitych organizacji, np. certyfikatem Rzetelna Firma.

Długofalowa współpraca

Zakupy na najbardziej preferencyjnych warunkach zależą najczęściej nie od specyfiki hurtowni, ale od długości współpracy. Zasadą obowiązującą w całej branży jest tworzenie swego rodzaju systemów lojalnościowych – tłumaczy specjalista Elektro-Sal. Niektóre hurtownie oferują bardzo duże rabaty już przy pierwszych zakupach. Jednak tak naprawdę jest to powód do niepokoju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że hurtownik chce pozbyć się towaru, co może wynikać z rozmaitych przyczyn. Tymczasem trwała, bezproblemowa współpraca z hurtownią jest najlepszym gwarantem zyskania dobrych cen za doskonały jakościowo towar. Lojalność wobec konkretnego hurtownika owocuje zazwyczaj również innymi profitami, np. częstszą możliwością odroczenia terminu płatności czy zwrotu niewykorzystanego materiału.