17 października 2021

Kategoria:
Elektronika

Jak usprawnić działanie urządzenia dźwigowego?

Naprawa urządzeń dźwigowych bywa kosztowna. Stwarza także ryzyko długiego oczekiwania na serwis, który może przedłużać się nawet do kilku tygodni. Tymczasem wielu użytkowników budynków wymaga sprawnego przemieszczania się za pomocą windy – mowa tutaj szczególnie o osobach starszych czy rodzinach z wózkiem dziecięcym. Czy da się ograniczyć awarie dźwigów? W jaki sposób usprawnić ich działanie, aby lepiej funkcjonowały?

Co może świadczyć o tym, że winda potrzebuje modernizacji?

Windy w nowo wybudowanych budynkach zazwyczaj zapewniają długotrwałe i bezproblemowe działanie. Niestety w wielu przypadkach mieszkańcy bloków czy użytkownicy różnych placówek mają do czynienia ze starszymi urządzeniami dźwigowymi, które mogą mieć nawet kilkadziesiąt lat. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy winda:

  • zacina się,
  • ma zniszczone drzwi, co stwarza bezpośrednie zagrożenie, szczególnie dla dzieci, które mogą korzystać z windy,
  • ma nieestetyczne wnętrze, które nie zachęca do korzystania.

Firma Paw-lift z siedzibą w Łodzi podejmuje się nie tylko modernizacji wind osobowych, towarowych oraz osobowo-towarowych, ale także ich serwisowania. A wszystko to z zachowaniem najwyższych standardów pełnionych usług.

Modernizacja wind – jakie niesie ze sobą zalety?

Konserwacja i modernizacja wind są niezbędne, jeżeli chce się ograniczyć możliwość powstawania różnych awarii oraz mniejszych usterek. Usprawnienie polega na kompleksowym sprawdzeniu parametrów technicznych windy, a także dopasowaniu ich do obecnych wymogów. Ma to na celu przede wszystkim usprawnić działanie urządzeń dźwigowych. Należy przy okazji podkreślić, że przeprowadzenie modernizacji wind jest zdecydowanie mniej kosztowne niż wymiana zepsutych części. Decydując się na taki zabieg, można odczuć szereg korzyści, do których zalicza się m.in.:

  • bezpieczeństwo – jako rozwiązania można tutaj wymienić pełne zautomatyzowanie windy, zwiększone zabezpieczenia, precyzyjne poziomowanie podczas zatrzymywania się na piętrach, a także możliwość włączenia awaryjnego zasilania napędu,
  • funkcjonalność – winda poddana usprawnieniu działa szybciej i lepiej. Również milej się z niej korzysta,
  • estetykę – nowy wygląd odnowionej windy również może być korzystnym aspektem. Dzięki temu użytkowanie jej będzie przyjemniejsze i bardziej komfortowe, co również wpłynie na poczucie bezpieczeństwa.

Modernizacja windy niekiedy jest konieczna, aby ograniczyć koszty eksploatacji w budynkach. Należy jednak pamiętać, że niesie ze sobą tylko korzyści.