drukarka
11 maja 2016

Kategoria:
Elektronika

Jak tanio drukować w firmie i w domu?

Drukarka jest dzisiaj nieodzownym sprzętem nie tylko w firmie, ale również w domu, gdzie często musimy skopiować jakieś dokumenty bądź wydrukować bilet na samolot. Jednakże nie każda drukarka zapewnia tanie drukowanie – czasami koszty jej eksploatacji przekraczają kwoty, które przeznaczyliśmy na ten cel.

Co zrobić, jeśli utrzymanie twojej drukarki kosztuje za dużo?

Za drogie kartridże czy kosztowne wydruki to problem, z którym często zgłaszają się do nas klienci. Ale ich kłopoty nie są nie do rozwiązania – dzięki wysokiej jakości markowym zamiennikom można swobodnie cieszyć się funkcjami naszych urządzeń – mówi nasz rozmówca z firmy Czarny na Białym. I to właśnie jest najlepsze rozwiązanie, kiedy utrzymanie drukarki kosztuje za dużo. Markowe zamienniki niczym nie różnią się od oryginalnych kartridży, a pozwalają na znaczne oszczędności i co najważniejsze – w końcu możemy cieszyć się korzystaniem z funkcji naszego sprzętu. Przecież nie kupujemy drukarki po to, aby zapełnić miejsce na biurku.

Co jeszcze powinno nas skłonić do wymiany kartridży na markowe zamienniki?

Nie tylko kosztowne drukowanie powinno nas skłonić do wymiany pojemników na tusze. Jest także wiele innych problemów, z którymi mierzą się użytkownicy takich sprzętów, a mianowicie bardzo często kartridże wysychają albo kończą się zbyt szybko, zmuszając nas do zakupu kolejnych. Inną komplikacją może być problem z samą drukarką, a dokładniej wówczas, gdy ta nie widzi zamontowanego pojemnika. Czasami wystarczy wyjąć go i włożyć ponownie, ale niekiedy takie działania nie wystarczą i kartridż nadaje się tylko do kosza.

Korzystaj tylko ze sprawdzonych ofert

Pamiętaj, że nie można kupować kartridży w niesprawdzonych miejscach. Wiele sklepów oferuje tańsze, ale bardzo niskiej jakości pojemniki, które nie tylko mogą nie działać, ale nawet mogą spowodować awarię naszej drukarki. Pół biedy, jeśli to niedrogi sprzęt. Gorzej, jeśli jest to firmowe wielofunkcyjne urządzenie, na które naprawdę sporo wydaliśmy i którego nie mieliśmy zamiaru naprawiać ani wymieniać w najbliższym czasie. Tylko pojemniki z tuszem od sprawdzonych wytwórców będą w stanie całkowicie spełnić nasze oczekiwania.