radiotelefony
13 grudnia 2016

Kategoria:
Elektronika

Jak dopasować radiotelefon do własnych potrzeb?

Aby wybrać dla siebie odpowiedni radiotelefon, należy wiedzieć, w jakim celu będziemy z niego korzystać? W jakiej branży? Jak często? W jakim paśmie? Ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na dany model? Poniżej kilka wskazówek.

Hytera – gigant wśród producentów

Przy wyborze odpowiedniego radiotelefonu można na początku zawęzić poszukiwania do produktów jednej marki. Jednym z największych producentów sprzętów z branży radiokomunikacyjnej jest firma Hytera, która powstała w 1993 roku w Shenzhen i od tamtej pory wspięła się na drugie miejsce na świecie wśród dostawców tego typu sprzętu. Ponadto postawiła ostatnio na rozwiązania cyfrowe zgodne ze standardami DMR, które są opracowane przez ETSI – Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze radiotelefonu?

Radiotelefony firmy Hytera są dostosowane do wielu różnych użytkowników. Ich zalety przydają się praktycznie w każdej branży, dlatego są tak popularne. Warto z nich korzystać, ponieważ posiadają wiele przydatnych zalet.

W hotelarstwie, gastronomii czy handlu nieodzowne jest posiadanie radiotelefonów o małej masie, które będzie można bez problemu zmieścić w kieszeni spodni lub kurtki, aby szybko i bez problemu porozumieć się w każdej chwili, natomiast podczas pracy w niebezpiecznych warunkach (budownictwo, służby ochronne) bardzo ważna jest odporność na uszkodzenia oraz wytrzymałość tego typu produktów. W przypadku gdy codziennie wykonywana praca przekracza zwyczajne 8 godzin i dochodzi do 10 lub nawet 12, litowo-jonowe akumulatory pomogą w takich warunkach utrzymać stałą łączność dzięki swojej wydajności (2000 mAh). Jeżeli jednak nie mamy zbyt wielu wymagań dotyczących wyglądu lub długości trzymania baterii, priorytetem może okazać się rozsądna cena.

Dodatkowe zalety radiotelefonów Hytera

Wszystkie powyższe cechy posiadają radiotelefony Hytera, które poza obsługą cyfrowej łączności radiowej, mogą być używane w standardzie analogowym, a także są w stanie zaprogramować 32 kanały (po 16 na każdy standard).

Dużą zaletą cyfrowych radiotelefonów marki Hytera jest również fakt, że do ich użytkowania nie jest wymagane posiada licencji, co w żadnym wypadku nie wpływa na profesjonalizm tych urządzeń – podkreśla ekspert z firmy AZSTUDIO, która od prawie 20 lat jest dostawcą urządzeń łączności radiowej.