Zakup etui do smartfona
17 lutego 2021

Kategoria:
Elektronika

Jak dobrać etui do smartfona?

Wiele osób chroni swoje telefony poprzez kupowanie odpowiednich etui. Takie produkty mogą również zupełnie odmienić wygląd danego smartfona, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie dopasowanie. Obecnie na rynku są dostępne setki wariantów wyjątkowych case’ów na telefon, od jednolitych, aż po bardzo ozdobne. Jak wybrać odpowiedni model i czym kierować się podczas zakupu?

Dopasowanie do modelu telefonu

Każdy smartfon cechuje się nieco inną budową, dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu etui do konkretnego telefonu. Czasami zdarza się, że sprzęty tej samej marki mają dość podobne wymiary, jednak odbiegają od siebie pod względem wycięć na słuchawki, ładowarkę czy boczne przyciski. Często różnice pojawiają się także w związku z aparatem, dlatego tak ważne jest wybieranie etui, które nie zasłonią kamery.

– Niektóre etui pasują na kilka modeli telefonów tej samej marki. Ma to miejsce, na przykład, w przypadku iPhone 7 i iPhone 8. Z tego powodu tak ważne jest dokładne czytanie zaleceń producentów i wybieranie produktów, które będą pasować idealnie do posiadanego modelu smartfona – tłumaczy pracownik sklepu Nasmartfona.pl oferującego etui na telefony w wielu wariantach.

Niektóre etui są bardziej funkcjonalne niż inne. Na ogół korzystanie z wypukłych przycisków po boku smartfona jest łatwiejsze w sytuacji, gdy w tym miejscu nie znajdują się wycięcia w tworzywie sztucznym. Podobnie jest także w przypadku case’ów zbyt mocno nachodzących na ekran, które mogą uniemożliwić założenie folii lub szybki ochronnej.

Twoje oczekiwania

Niektórym użytkownikom zależy wyłącznie na tym, by zakupione etui chroniło telefon przed upadkami i rysami. Wówczas dobrym pomysłem jest postawienie na warianty gumowe lub dodatkowo wzmocnione. Wielu klientów stawia jednak na produkty ozdobne, często z wystającymi elementami znacznie odróżniającymi case’a od standardowych modeli dostępnych na rynku. Wówczas warto dopasować wygląd zamówionego egzemplarza do swoich preferencji.

Etui na smartfona przyjmują obecnie bardzo różne formy. Popularne są modele jednolite oraz takie, które zostały ozdobione ciekawymi motywami. Wiele osób wybiera produkty imitujące prawdziwe drewno lub skórę. Bezpiecznym i bardzo eleganckim rozwiązaniem są także etui podwójne, które po zamknięciu chronią telefon z obu stron. Takie modele sprawdzają się dobrze w sytuacji, gdy nosisz smartfona w kieszeni lub torebce i nie chcesz naklejać na niego szybki ochronnej.

Warto pamiętać o tym, że etui można w każdej chwili zmienić. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w co najmniej kilka egzemplarzy i zakładanie ich zgodnie z własnymi potrzebami.