Ekran projekcyjny
3 sierpnia 2021

Kategoria:
Elektronika

Ekran projekcyjny – własne kino w domu lub ogrodzie    

Ekran projekcyjny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego telewizora. Może on stworzyć o wiele większą przestrzeń umożliwiającą oglądanie ulubionych filmów i seriali o wysokiej rozdzielczości. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na przystosowanie jednego pomieszczenia w domu na profesjonalną salę kinową, która okazuje się doskonałym miejscem na spędzanie wolnych wieczorów. Dlaczego warto kupić ekran projekcyjny i jak wybrać odpowiedni model? Sprawdźmy!

Jakie są zalety zakupu ekranu projekcyjnego do domu?

Ekrany projekcyjne to wysokiej jakości plansze dostosowane do wyświetlania obrazów z rzutników oraz multimedialnych projektorów. Ze względu na to, że wykonane są z solidnych i trwałych materiałów, takich jak włókno szklane, zapewniają niepowtarzalne efekty, wysoki kontrast obrazów oraz jakość zgodną z HD Ready.

W rezultacie zakup ekranu projekcyjnego to świetny wybór do domowego zacisza, w którym chcemy urządzić kino. Takie seanse z całą pewnością będą bardziej komfortowe niż wizyta w kinie. Przede wszystkim z racji tego, że w domu nie musimy martwić się o komentowanie filmu przez inne osoby lub szeleszczenie jedzeniem. Nasza prywatna sala i dobrze dobrany ekran pozwolą nam na wygodne ułożenie się w fotelu i oglądanie ulubionego filmu bez żadnych zakłóceń.

Ciekawym pomysłem będzie również zorganizowanie plenerowego kina, do którego znakomicie nada się przenośny sprzęt ze statywem. Ustawienie dużego ekranu na dworze w upalny wieczór to bez wątpienia ogromna frajda i urozmaicenie wspólnego wieczoru z przyjaciółmi lub dziećmi.

Jaki ekran projekcyjny do domowego kina wybrać?

Ekran do oglądania filmów przede wszystkim musi być dostosowany do pomieszczenia. Mianowicie, do niewielkich pokojów dobrym wyborem będą ekrany projekcyjne zwijane do specjalnej kasetki, które służą do montowania na ścianie lub na suficie, a tym samym zawieszane są na stałe. Z kolei, jeśli chcemy go przenosić i mieć możliwość urządzenia sali kinowej w każdym pomieszczeniu lub w plenerze, lepszym rozwiązaniem będą ekrany projekcyjne na statywie, czyli rozkładanym trójnogu.

Przy wyborze ekranu duże znaczenie ma także jego rozmiar. Do zaaranżowania profesjonalnego kina domowego warto postawić na większe rozmiary, m.in. 200 x 200 cm dostępne w DK-SHOP. Dodatkowo ich tylna część wykonana jest ze specjalnego materiału nieprzepuszczającego światła dziennego, co znacząco zwiększa widoczność i jakość obrazu. Poza tym każdy z ekranów wyposażony jest w 4 cm pas, który poprawia wyświetlany obraz oraz oddziela go od otaczającego tła.