Dlaczego warto korzystać z pomocy biura rachunkowego przy rozliczeniach z US?
21 grudnia 2017

Kategoria:
Elektronika

Dlaczego warto korzystać z pomocy biura rachunkowego przy rozliczeniach z US?

Przerasta Cię prawo podatkowe? Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów!

Mówi się, że dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki. W tym przytaczanym pół żartem, pół serio powiedzonku jest ziarno prawdy. Podatki dotyczą nas wszystkich i – chcemy czy nie – musimy się jakoś z nimi oswoić. Niestety, nie jest to prosta sztuka…

-Klienci, którym pomagam z rocznym rozliczeniem PIT, to osoby zagubione w gąszczu przepisów – mówi Dorota Bartkowska prowadząca biuro rachunkowe w Gryficach. – Nieznajomość bieżącego prawa podatkowego, luki w wiedzy, obiegowe opinie i mętlik sprawiają, że popełniamy błędy, które urząd może interpretować jako próbę oszustwa podatkowego i przysporzyć nam sporo stresu. Wiele osób nie wie też, że może zmniejszyć swoje zobowiązania fiskalne przez skorzystanie z pewnych ulg. Im większa wiedza, tym więcej korzyści, zarówno w postaci świętego spokoju, jak i pieniędzy.

Jeżeli na samą myśl o rozliczeniu z urzędem skarbowym czujemy niekoniecznie przyjemny dreszcz emocji, lepiej jest udać się do eksperta. Za niewielką kwotę otrzymujemy terminowo wypełnione i przesłane właściwemu oddziałowi dokumenty oraz gwarancję poprawności wykazanych w nich kwot.

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Roczne rozliczenie PIT to nie jedyna usługa, jaką oferuje biuro rachunkowe. Na usługi księgowe mogą liczyć zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa – od jednoosobowej działalności gospodarczej po spółki i wielkie korporacje. Czego można oczekiwać, sięgając po zewnętrzne wsparcie w księgowości?

Biura oferują pełną obsługę rachunkowo-księgową, co oznacza, że przedsiębiorca nie musi w ogóle zaprzątać sobie głowy finansową papierologią. Dostarcza on jedynie dokumenty księgowej, a ona dba o resztę, czyli:

  • regularne rozliczenia z ZUS i US,
  • naliczanie wynagrodzeń dla pracowników i podwykonawców,
  • sporządzanie wniosków i pism do urzędów (np. wnioski o refundację na założenie działalności gospodarczej),
  • dobór optymalnej formy rozliczenia dla przedsiębiorców,
  • doradztwo podatkowe.

Powierzenie wszystkich spraw księgowych i kadrowych zewnętrznemu partnerowi to duże ułatwienie szczególnie dla młodych przedsiębiorców. Takie osoby często nie do końca orientują się w przepisach i zaczynają grzęznąć w dokumentach, zamiast skupić się na działalności. Obsługa księgowa jest stosunkowo tania, szczególnie wziąwszy pod uwagę korzyści – możliwość poświęcania czasu na rozwój firmy i generowanie większych dochodów oraz usunięcie ryzyka błędu.