smartfon
20 marca 2018

Kategoria:
Elektronika

Jak dbać o iPhone’a?

Bardzo wielu osobom trudno dziś sobie wyobrazić funkcjonowanie bez smartfona, czy innego podobnego urządzenia pod ręką i nie chodzi tylko o możliwość natychmiastowego skontaktowania się z rodziną, czy znajomymi. Pochłania nas Internet – wielokrotnie w czasie dnia sprawdzamy swoje konta na portalach społecznościowych i czytamy informacje z całego świata. Kiedy coś nas zainteresuje, chcemy mieć możliwość natychmiastowego zgłębienia wiedzy na dany temat. Wielu użytkowników nowoczesnych urządzeń elektronicznych nie pamięta nawet budek telefonicznych, które gościły jeszcze niedawno na ulicach większych miast, a „zamawianie rozmowy telefonicznej” brzmi dla nich absurdalnie. W naszym artykule skoncentrujemy się na urządzeniach marki Apple, czyli iPhone’ach i opowiemy, jak właściwie o nie zadbać, by służyły nam jak najdłużej. Większość z tych porad sprawdzi się także dla innych podobnych urządzeń elektronicznych.

Dobre etui do iPhone’a to podstawa

Jeśli naprawdę zależy nam na tym, by nasz sprzęt zachował sprawność i nieskazitelny wygląd na lata, powinniśmy dobrać idealnie dopasowane do niego etui. Nie warto sięgać po pierwsze lepsze znalezione w sklepie z gadżetami za kilka złotych – nie na wszystkim opłaca się oszczędzać. Etui powinno idealnie przylegać do iPhone’a, by żadne drobinki (kurz, okruszki, piasek) nie dostawały się pomiędzy powierzchnię urządzenia a powierzchnię etui. Źle dobrane etui może nam narobić szkód, przede wszystkim w postaci nieestetycznych rys. Kiedy zdecydujemy się na etui, musimy pamiętać, by raz na jakiś czas zdjąć je z urządzenia i dokładnie przeczyścić zarówno iPhone’a, jak i osłonę od wewnątrz. Powinniśmy średnio raz na dwa tygodnie „rozebrać” nasz sprzęt i przetrzeć miękką, zwilżoną delikatnie szmatką.

Możemy do tego wykorzystać na przykład płyn do czyszczenia okularów, czy monitorów – mówi nam przedstawiciel firmy Master z Warszawy. Mamy wtedy pewność, że usuniemy wszystkie zanieczyszczenia i nie uszkodzimy naszego sprzętu. Jeśli jednak uważamy, że etui to nieciekawe rozwiązanie, możemy nakleić szkło hartowane na szybę iPhone’a. Trzeba jednak pamiętać, że boczne elementy urządzenia wciąż pozostaną nieosłonięte.

Specjalne miejsce dla iPhone’a

Zawsze należy pamiętać, by nie wkładać urządzenia do kieszeni, w której mamy na przykład klucze, monety, czy chociażby zapalniczkę. Nośmy iPhone’a w osobnej kieszeni kurtki, spodni, czy torebki – to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Nie musimy się wtedy obawiać, że coś zarysuje, czy wgniecie urządzenie. iPhone powinien mieć również specjalne miejsce w naszym aucie – uchwyt samochodowy to nie jest duży wydatek, a to bardzo praktyczne i jednocześnie bezpieczne rozwiązanie. Mamy pewność, że urządzenie nie zsunie się w czasie jazdy i nie spadnie nam na dywanik, który rzadko jest przecież idealnie czysty.

Na koniec warto też wspomnieć o kwestii naprawy – nic nie jest przecież niezniszczalne. Jeśli nasz iPhone uległ awarii, nie wybierajmy się do pierwszego serwisu elektroniki, który mamy pod ręką, tylko wybierzmy taki, który rzeczywiście zajmuje się naprawą urządzeń marki Apple. To bezpieczniejsze i bardziej solidne rozwiązanie.