elektroniczne czytniki ścienne w hotelach
20 listopada 2021

Kategoria:
Elektronika

Czytniki ścienne – niezastąpione w nowoczesnym hotelu

Dynamiczny rozwój branży hotelarskiej oraz coraz większa mobilność ludzi podróżujących m.in. w celach zawodowych wymaga wprowadzania nowoczesnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo gości. Jednym z takich rozwiązań cieszących się popularnością na całym świecie są elektroniczne czytniki ścienne, które wpływają pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo obiektu, ale też komfort jego użytkowania.

Praktyczna alternatywa dla zamków otwieranych kluczem

Wprowadzanie czytników ściennych, otwieranych kartą lub przy pomocy kodu, pozwoli na rezygnację z zamków otwieranych kluczem. Nie wszyscy goście wychodząc z hotelu, pozostawiają klucze w recepcji, wielu z nich zabiera je ze sobą do miasta, często gubiąc je podczas zwiedzania. Czasami przez nieuwagę gość opuszcza hotel z kluczem w kieszeni. Możliwość otwarcia drzwi do pokoju kodem pozwala uniknąć tych sytuacji. Nie wymaga też częstych wizyt ślusarza, kiedy zamki ulegają uszkodzeniu.

Rozwiązanie w postaci czytników ściennych oferowanych przez Hotels Media znacząco wpływa na komfort użytkowników. Nie muszą oni szarpać się z klamką i kluczem, ściskając w drugiej dłoni walizkę po to, aby otworzyć drzwi. Jednocześnie dzięki takiemu rozwiązaniu przemieszczanie się pomiędzy swoim pokojem i innymi częściami hotelu staje się szybsze i znacznie wygodniejsze.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Czytniki ścienne okazują się także bezpieczniejsze. Konieczność znajomości kodu do otwarcia drzwi ogranicza możliwość przedostania się do obiektu intruzom, ale także pozwala na monitorowanie użytkowników korzystających z wejścia. Czytniki zawierają również moduł gromadzący informacje dotyczące nawet kilkuset ostatnich otwarć, dzięki czemu łatwiej jest zweryfikować czas, kiedy drzwi zostały otwarte przez osobę nieuprawnioną.

Wszechstronne rozwiązanie dla obiektów hotelowych

Zaletami elektronicznych czytników ściennych są również ich uniwersalność oraz łatwość konfiguracji. Pozwalają także na ustawienie indywidualnego systemu kodów, które mogą być ustalone na stałe, ale też na ograniczony czas np. na weekend. Innym rozwiązaniem jest też wprowadzenie czytnika linii papilarnych, co zawęża liczbę uprawnionych do korzystania z danego pomieszczenia do jednej osoby. Czytniki współpracują z wieloma typami drzwi oraz zamknięć. Mogą być to wejścia przesuwne, obrotowe oraz automatyczne. Urządzenia te są również odporne na wiele czynników atmosferycznych, dlatego mogą być montowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, co także poszerza spektrum ich zastosowań.