odkurzacz pioracy
21 czerwca 2016

Kategoria:
Dom i ogród, Elektronika

Czym powinien się charakteryzować dobry odkurzacz piorący?

Pojawienie się odkurzaczy piorących było rewolucją w branży serwisów sprzątających. Wodne odkurzacze z funkcją prania pozwalają w łatwy sposób głęboko oczyścić dywany, wykładziny i tapicerki, znacznie skracając czas takich zabiegów.

Zalety odkurzaczy piorących

Czyszczenie wykładzin to jedna z najtrudniejszych prac porządkowych wewnątrz budynków. Trudno wyobrazić sobie, by w dzisiejszych czasach ktokolwiek decydował się na ręczne czyszczenie wykładzin w biurowcach, czy innych wielkopowierzchniowych przestrzeniach użytkowych – przekonuje nasz rozmówca z firmy PROFIEUROPE.

Wykorzystanie odkurzaczy piorących niesie ze sobą szereg istotnych korzyści, ponieważ skraca czas takich zabiegów, pozwala na niesamowicie dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z głębokich warstw wykładzin podłogowych, przy czym jest zadaniem o wiele łatwiejszym i lżejszym niż tradycyjne pranie manualne.

Jak działa odkurzacz piorący?

Filtrem w odkurzaczach piorących jest woda, dzięki czemu zanieczyszczenia, które raz trafią do jego wnętrza właściwie nie mają możliwości wydostania się z powrotem na zewnątrz. Urządzenie posiada 2 pojemniki: jeden na czystą wodę z detergentem i drugi, do którego trafia woda zużyta.

Najważniejsze cechy odkurzaczy piorących

O wydajności odkurzacza, a zatem jakości jego pracy, decydują moc i siła ssania. Im wyższe wartości tych parametrów, tym lepsza jakość i możliwości urządzenia. Ważna jest także pojemność zbiornika na wodę. Im większy, tym rzadziej będziemy zmuszeni go napełniać. Z drugiej strony, woda stanowi duże obciążenie. Dlatego podczas wyboru warto zwrócić uwagę również na ciężar odkurzacza bez wody oraz na to, czy urządzenie posiada kółka. Zwrotne koła pozwolą na łatwe prowadzenie nawet bardzo ciężkiego odkurzacza – wyjaśnia ekspert z firmy PROFIEUROPE.

Wybór odpowiedniego modelu odkurzacza piorącego zawsze powinien uwzględniać wymienione wyżej czynniki w odniesieniu do naszych indywidualnych preferencji. Decydując się na konkretny odkurzacz, weźmy pod uwagę wielkość powierzchni, na której będziemy go stosować, nasze potrzeby względem niezbędnych akcesoriów, czy częstotliwość, z jaką będziemy z niego korzystać.