skup zepsutych telefonów
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Elektronika

Czy na zepsutym telefonie da się zarobić?

Współcześnie bardzo trudno jest spotkać osobę, która nie korzystałaby z telefonu komórkowego. Jego posiadanie stało się czymś absolutnie powszechnym. Coraz więcej osób decyduje się również na posiadanie kilku urządzeń – jeżeli w grę wchodzi np. numer służbowy. Sprzęt elektroniczny jednak ma to do siebie, że czasem się psuje i konieczna jest jego wymiana na nowy. Co wówczas zrobić ze starą komórką?

Czy zepsuty telefon jest całkowicie bezużyteczny?

Wymiana telefonu komórkowego na nowy bardzo często związana jest z faktem, że ten się zepsuł. W takim przypadku wiele osób zastanawia się co zrobić z urządzeniem, które tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce. Okazuje się jednak, że są firmy lub osoby, które skupują stare modele, naprawiają je i sprzęt ponownie trafia do użytku. Jednak, czy każda zepsuta komórka nadaje się, aby tak z nią postąpić? Niewątpliwie wiele zależy od jej:

  • stanu,
  • marki,
  • modelu.

Specjalista z przedsiębiorstwa DaiPhone zauważa: Bardzo często zdarza się tak, że wraz z uszkodzonym telefonem, który przynosi do skupu klient, posiada on komplet akcesoriów w dosyć dobrym stanie. Jest to sytuacja, na której może wówczas sporo zyskać. Trafiając się kupcy, którzy poszukują takich produktów do swoich komórek, których używają od lat i  nie chcą ich zmieniać. W tym przypadku również same części zamienne mogą okazać się kosztowne.

Recykling zepsutego telefonu – czy to dobre rozwiązanie?

Osoby posiadające stare lub zepsute modele komórek mogą oddać je do recyklingu. W zależności od tego, gdzie one trafiają – można zyskać mniej lub więcej. Jeżeli jednak telefon miałby leżeć latami w szufladzie, to zdecydowanie lepiej, jeżeli zostanie rozebrany na części i niektóre z nich będą ponownie wykorzystane. To także rozwiązanie, które pośrednio wpływa na stan środowiska naturalnego.

Dlaczego warto wybrać sprzedaż telefonu komórkowego w punkcie?

Tak naprawdę istnieją dwa sposoby pozbycia się zepsutego telefonu komórkowego. Można próbować sprzedać go samodzielne – np. za pośrednictwem grup na portalach społecznościowych lub w serwisach sprzedażowych. W tym przypadku konieczne jest jednak opłacenie ogłoszenia dotyczącego wystawionego przedmiotu. Nie można mieć także gwarancji, że taki sprzęt się w ogóle sprzeda, a nawet jeśli, to może to potrwać bardzo długo. Dla każdego, kto nie ma czasu na zbędne marnowanie czasu, rozwiązanie to jest mało atrakcyjnie. Sprzedaż za pośrednictwem odpowiedniego skupu to już zupełnie inna kategoria. Przede wszystkim, po wizycie w skupie od razu można poznać realną kwotę, którą można otrzymać. Plusem jest to, że gotówka trafia od razu do rąk sprzedającego.

Sprzedażą zepsutych telefonów bardzo często interesują się również firmy, które wymieniają sprzęt wszystkim pracownikom. W tym przypadku można liczyć na specjalne warunki, a czasem nawet na odbiór osobisty. Wówczas nie trzeba martwić się tak naprawdę niczym poza zgłoszeniem chęci pozbycia się nieużywanych komórek.