26 kwietnia 2020

Kategoria:
Elektronika

Charakterystyka klimatyzatorów MultiSplit

W dzisiejszych czasach systemy klimatyzacji nie są już tylko luksusowym elementem wyposażenia, ale sposobem na przetrwanie najbardziej gorących dni. Odpowiednio dobrana klimatyzacja jest w stanie dać wytchnienie nawet w dużych budynkach i obiektach przemysłowych. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów klimatyzatorów. Jednym z nich jest urządzenie MultiSplit. Wyjaśniamy, czym się charakteryzuje oraz jakie są jego najważniejsze zalety.

W jaki sposób działa klimatyzator MultiSplit?

W tradycyjnych klimatyzatorach typu Split jedna jednostka urządzenia wewnętrznego połączona jest z jedną jednostką urządzenia zewnętrznego (agregatu). System MultiSplit pozwala na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej. Oznacza to, że klimatyzacja MultiSplit może skutecznie działać w kilku pomieszczeniach bez konieczności instalacji wielu agregatów na elewacji.

Specjaliści z firmy WroCold wyjaśniają:

Parowniki systemu klimatyzacji instaluje się w kilku pomieszczeniach i podłączane są do specjalistycznego skraplacza. Ten jest wyposażony w chłodniczą sprężarkę, która powoduje przepływ czynnika chłodniczego w instalacji i zasila wszystkie jednostki wewnątrz pomieszczeń. Pracę każdej jednostki wewnętrznej można ustawić indywidualnie w taki sposób, aby klimatyzator MultiSplit ochładzał lub ogrzewał konkretne pomieszczenie.

Najważniejsze zalety klimatyzatorów MultiSplit

Klimatyzatory tego typu wykorzystują tylko jedną jednostkę zewnętrzną, co przekłada się na oszczędność miejsca, ale też estetyczny wygląd elewacji budynku. Mimo jednego agregatu systemy pracują niezwykle wydajnie i indywidualnie. Działanie wybranej jednostki wewnętrznej w żaden sposób nie wpływa na inne, więc w każdym pomieszczeniu można ustawić optymalną temperaturę.

Klimatyzatory MultiSplit stanowią w indywidualnych przypadkach dużą oszczędność finansową. Chodzi zarówno o zakup tylko jednego agregatu, jak i niższe koszty eksploatacji urządzenia. Urządzenie może działać również jako pompa ciepła, ponieważ można nie tylko chłodzić, ale i ogrzewać wnętrze budynku. Dzięki temu klimatyzatory znajdują zastosowanie o każdej porze roku.

W jakich miejscach można wykorzystać klimatyzator typu MultiSplit?

Klimatyzatory MultiSplit można zamontować w prywatnym domu. Często wykorzystuje się je w obiektach usługowych i rekreacyjnych, takich jak biura, przychodnie lub siłownie i restauracje.

Tym, co przekonuje do zakupu tego typu klimatyzatorów, jest możliwość niezależnej pracy w wielu pomieszczeniach jednocześnie. Urządzenia typu MultiSplit doskonale sprawdzą się także w biurowcach, gdzie pracownicy często spędzają większą część dnia