23 kwietnia 2021

Kategoria:
Elektronika

Cenieni producenci maszyn do obróbki metali na rynku światowym

Na rynku światowym i polskim istnieje wiele typów maszyn do obróbki metali. Poszczególne rodzaje różnią się wydajnością pracy, kosztami eksploatacji, efektywnością oraz szybkością. Dlatego też warto wybierać sprawdzone marki, których produkty będą skuteczne w każdej sytuacji. Cenione firmy posiadają w swojej ofercie rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Oprócz tego producenci wykorzystują w urządzeniach nowoczesne technologie, takie jak lasery światłowodowe. Należy podkreślić, że na rynku wciąż popularne są wycinarki plazmowe. Odpowiednie maszyny do cięcia to nie jedyny sprzęt konieczny do skutecznej i bezpiecznej obróbki. W czasie pracy niezbędna jest regularna filtrowentylacja powietrza w pomieszczeniu za pomocą specjalistycznych urządzeń. Czym charakteryzują się poszczególne typy maszyn do obróbki metali?

Maszyny laserowe – najważniejsze informacje

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w obróbce metali jest użycie lasera fiber. Maszyny laserowe są nowoczesną alternatywą dla urządzeń napędzanych gaz, a ich przewaga widoczna jest w wydajności i szybkości pracy. Oprócz tego urządzenia wyróżniają się dużą sprawnością, co widoczne jest w stosunku energii wykorzystywanej do produkowanej. Wycinarki laserowe zużywają 4 razy mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Są również tańsze w eksploatacji dzięki mniejszej ilości części i wysokiej żywotności. Jakie marki maszyn laserowych są najczęściej wybierane?

Jak tłumaczy specjalista z firmy MASZYNY – POLSKIE zajmującej się sprzedażą i  serwisowaniem maszyn do metalu:

W produkcji laserowych maszyn do cięcia metali na rynku światowym dominuje niewątpliwie marka Senfeng Leiming Laser. Dlaczego? Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń umożliwiających szybkie i efektywne cięcie blach, profili i rur metalowych. Ponadto, oferuje swoim klientom maszyny do znakowania oraz czyszczenia, które są niezbędne w procesie obróbki. Specyfika sprzętu sprawia, że może on być wykorzystany zarówno w przemyśle ciężkim, jak też w lekkich pracach wymagających precyzji.

Dlaczego filtrowentylacja jest istotnym procesem?

Filtrowentylacja jest metodą oczyszczania powietrza w środowisku pracy. Maszyny przeznaczone do filtrowentylacji powinny być dopasowane do wymaganych działań. Przed wyborem urządzania należy dokonać dokładnych pomiarów jakości powietrza. Po uzyskaniu wyników można wybrać optymalny sposób wykrywania, przenoszenia i magazynowania szkodliwego pyłu powstającego w czasie obróbki metali.

Precyzyjne pomiary umożliwiają wybór bezpiecznego i wydajnego urządzenia. Maszyny do filtrowentylacji są produkowane przez renomowaną firmę Welldone.  Markę wyróżnia profesjonalizm i dopasowanie działań do potrzeb klienta. Zespół specjalistów pomaga maksymalnie zoptymalizować koszty oczyszczenia powietrza, jednocześnie zapewniając pełną skuteczność działania maszyn.

Budowa i zasady działania wycinarek plazmowych

Innym typem urządzeń stosowanych w procesie obróbki metali są wycinarki plazmowe. Najważniejszym elementem konstrukcyjnym maszyny jest palnik plazmowy umożliwiający wycinanie dowolnego kształtu. Proces obróbki metali zachodzi przy wykorzystaniu wysokiej temperatury oraz dużej prędkości wydzielania gazów.

Natomiast grubość i prędkość cięcia zależą od typu agregatu umieszczonego w wycinarce. Jednym z najbardziej cenionych producentów i dystrybutorów maszyn plazmowych jest firma Ekart AS. Wycinarki oznaczone tą marką są wykorzystywane na terenie całej Europy.