1 sierpnia 2019

Kategoria:
Elektronika

Cechy dobrego serwisu spawarek

Urządzenia spawalnicze, tak jak każdy inny sprzęt, ulegają różnym uszkodzeniom w wyniku intensywnej eksploatacji. Zakup nowej maszyny nie zawsze jest możliwy ze względu na jej wysoką cenę. Dlatego, jeśli jest ona niezbędna do wykonywania pracy, warto zwrócić się o pomoc do warsztatu naprawczego. Czym powinien się wyróżniać dobry serwis spawarek? Oto najważniejsze cechy.

Wybór serwisu a gwarancja skutecznej naprawy

Nowoczesny rynek usługowy obfituje w firmy, które świadczą wsparcie serwisowe w każdej możliwej dziedzinie. Nie brakuje warsztatów samochodowych, firm, które specjalizują się w naprawach sprzętu AGD, komputerów, maszyn budowlanych, a także spawarek. Nie jest tajemnicą, że firma firmie nierówna, a jakość świadczonych usług nie zawsze jest taka sama. Niestety można się o tym przekonać dopiero wtedy, gdy usługodawca zaskoczy wysokim rachunkiem, w nieskończoność będzie przedłużać termin wykonania zlecenia lub też przeprowadzona naprawa wystarczy na krótko. Dobry serwis spawarek, podobnie jak inne warsztaty remontowo-naprawcze, powinien wyróżniać się kilkoma cechami, które są podstawowym, a zarazem niezbędnym warunkiem pozytywnej opinii.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze serwisanta?

  • Szeroki zakres usług serwisowych – to jedna z podstawowych zalet dobrej firmy naprawczej. Dzięki bogatej ofercie można liczyć na to, że pracownicy mają doświadczenie w tej dziedzinie i z pewnością nie zaskoczy ich żaden problem czy nietypowe rozwiązanie konstrukcyjne. Poza tym, nie jest komfortowe korzystanie
    z usług firmy, która naprawia wyłącznie kilka modeli spawarek, jeśli jednocześnie korzysta się z kilku różnych modeli.
  • Krótkie terminy napraw – terminowość jest niezwykle cenną cechą. Zważywszy na to, że użytkownik sprzętu spawalniczego zazwyczaj ponosi koszty przestoju w pracy, im jest on krótszym, tym lepiej. Dlatego dobry serwis powinien wykonywać zlecenia w możliwie krótkim czasie, ograniczonym jedynie koniecznością sprowadzenia części zamiennych.
  • Dostęp do oryginalnych części zamiennych – dysponowanie magazynem części zamiennych lub stała współpraca z ich pobliskim dostawcą mają kardynalne znaczenie dla terminów wykonywania napraw. Zgodnie z tą zasadą działa np. serwis spawarek firmy Nortech Weld, która jednocześnie zajmuje się dystrybucją urządzeń i akcesoriów spawalniczych.
  • Fachowość i kwalifikacje personelu – to jedna z pierwszych cech, jaką powinno się zweryfikować przed powierzeniem drogiego sprzętu. Nie zawsze jednak dyplom czy zaświadczenie są dowodem na to, że specjalista zna się na swojej pracy. Często równie skuteczni, a nawet lepsi są pasjonaci-amatorzy. Warto jednak sprawdzić ich uprawnienia, które są podstawą do ewentualnej reklamacji.
  • Naprawy z dojazdem do klienta – wiele serwisów oferuje klientom możliwość wykonania naprawy na miejscu, w siedzibie firmy. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż pozwala zaoszczędzić czas właściciela firmy i eliminuje potrzebę organizacji środka transportu.
  • Atrakcyjne ceny usług – są potwierdzeniem faktu, że firma cieszy się dużym zainteresowaniem i może sobie pozwolić na obniżanie cen. To również przykład troski o zadowolenie klienta kosztem rezygnacji ze zwiększania własnych dochodów.
  • Długi okres gwarancji – ta cecha jest wyraźnym potwierdzeniem odpowiedzialności firmy za wykonywanie przez nią naprawy. Im okres gwarancji jest dłuższy, tym lepsze i skuteczniejsze efekty jej pracy.

Wśród cech, które wyróżniają dobry serwis, można też wymienić dodatkowe korzyści przewidziane dla stałych klientów. Są to np. obniżki cen usług czy bezpłatne przeglądy lub dostęp do części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Warto również wspomnieć o opiniach zamieszczanych w Internecie. Wypowiedzi na forach, które pochodzą bezpośrednio od klientów, są najlepszym źródłem informacji.