15 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Co zrobić aby ułatwić sobie przeprowadzkę?

Przeprowadzka to ważna i jednocześnie stresująca chwila w naszym życiu. Musimy przewieźć wszystkie rzeczy, które nagromadziliśmy do tej pory, do innego miejsca. To dobry czas na pozbycie się przedmiotów, które tylko zagracają naszą przestrzeń i do niczego nam nie służą. Jak zorganizować przeprowadzkę krok po kroku i nie zwariować? Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej, zamiast próbować przeprowadzić się bez pomocy fachowców?

Porządki, organizacja i pakowanie

Przeprowadzkę powinniśmy rozpocząć od zaplanowania, w jaki sposób będziemy gromadzić i zabezpieczać nasze rzeczy, by później móc je bez obaw przewieźć w nowe miejsce. Najlepiej zaplanować, w których pomieszczeniach po kolei będziemy robić porządek i przygotowywać rzeczy do przewiezienia. Załóżmy, że zaczynamy od salonu. Najlepiej jest rozpocząć od zbierania rzeczy, które znajdują się na wierzchu – książki z półek, ozdobna ceramika, dodatki. Rzeczy najlepiej jest pakować w kartony, przy czym przedmioty delikatne należy dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową lub innym podobnym materiałem. A skąd wziąć kartony? Najlepiej pewien czas przed przeprowadzką poprosić w pobliskim sklepie, by odkładano dla nas kartony, w których dostarczane są produkty do sprzedaży. Inna opcja – poprosić o kartony w firmie przeprowadzkowej, która będzie dla nas organizowała transport. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie również zabezpieczanie przedmiotów do transportu. Ubrania, koce, pościele, firanki, ręczniki – to wszystko możemy po prostu spakować w worki. Zabezpieczenie mebli lepiej pozostawić firmie transportowej.

Na nowym miejscu

Najlepszym pomysłem na zakończenie przeprowadzki jest umieszczenie przewiezionych rzeczy w jednym miejscu, chyba że wcześniej opisaliśmy kartony i worki. Wówczas można je rozkładać po konkretnych pomieszczeniach, w których będziemy je później rozpakowywać. To też nie będzie nic trudnego, pod warunkiem, że nie będziemy się niepotrzebnie spieszyć i rozłożymy pracę na etapy. Na początek na swoim miejscu powinny się oczywiście znaleźć meble. Później po kolei rozpakowujemy kartony i worki z rzeczami, koniecznie pojedynczo. Próbując zrobić wszystko na raz, w mieszkaniu pojawi się totalny chaos. Tak naprawdę klienci są bardziej zestresowani przed przeprowadzką, niż w jej trakcie – dowiadujemy się w firmie Auto-Transport z Gdańska. Tymczasem nie ma się czym przejmować, to po prostu kolejny etap naszego życia.