13 lipca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Zastosowanie płynu dezynfekującego w domu

Płyny dezynfekujące powinno stosować się nie tylko w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale także w domu. Stanowią skuteczną obronę przeciwko szkodliwym bakteriom, drobnoustrojom, grzybom i innym mikroorganizmom zagrażającym naszemu zdrowiu. Wyjaśniamy, jakie są zalety stosowania płynów dezynfekujących w domu.

Nawet jeśli regularnie sprzątasz mieszkanie, na powierzchni mebli i sprzętów domowych będą pojawiać się różne mikroorganizmy. Ich obecność szczególnie dotkliwie odczuwają alergicy, którym najmniejszy pyłek kurzu potrafi pogorszyć samopoczucie. Dlatego, konieczne jest korzystanie nie tylko z pachnących środków czystości, ale również z prawdziwych, skutecznych środków dezynfekujących i bakteriobójczych.

Pisząc o środkach dezynfekujących mamy na myśli nie tylko płyny do WC, ale także żele myjące, płyny do dezynfekcji, środki myjąco-dezynfekujące i spryskiwacze.

Rodzaje środków dezynfekujących

  • Bezalkoholowe koncentraty do dezynfekcji – są to środki stosowane przede wszystkim do dezynfekcji powierzchni, urządzeń i różnego wyposażenia w obiektach użyteczności publicznej i gospodarstwach domowych. Mogą być używane do czyszczenia m.in. łóżek do opalania, sprzętu sportowego w klubach fitness oraz akcesoriów fryzjerskich. Preparatu tego nie można stosować do mycia i dezynfekcji wyrobów medycznych.
  • Płynne preparaty do dezynfekcji – do tej grupy należą środki do mycia i dezynfekcji narzędzi i urządzeń stosowanych w gospodarstwach domowych, szpitalach, gastronomii i przemyśle spożywczym. Bardzo często są produkowane na bazie aminy czwartorzędowej. To bardzo skuteczny sposób na dezynfekcję wyposażenia, pojemników, naczyń oraz sprzętów kuchennych. Jego działanie ma zakres – bakteriobójczy, grzybobójczy oraz wirusobójczy.
  • Preparaty myjąco-dezynfekujące – to przede wszystkim środki do ręcznego lub pianowego mycia silnie zanieczyszczonych powierzchni. Nie tylko czyszczą je z brudu, ale również dezynfekują. To środki będące kompozycją wieloskładnikową, wysokoskoncentrowaną, zawierającą substancje aktywne oraz naturalne mydło (np. marsyliańskie), dodane w celu podniesienia skuteczności czyszczącej preparatu.

Środki te nie zostawiają zacieków oraz wybłyszczają myte powierzchnie.

Jak wyjaśnia pracownik sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com: Preparaty myjąco dezynfekujące doskonale sprawdzają się przede wszystkim do czyszczenia powierzchni w przemyśle spożywczym, hodowli i ogrodnictwie. Są to środki całkowicie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni stali nieszlachetnej, aluminium, miedzi, mosiądzu, tworzyw sztucznych oraz drewna.

Preparaty myjąco–dezynfekująco doskonale nadają się do ręcznego mycia powierzchni silnie zatłuszczonych i z pewnością przydadzą się w każdej kuchni.