szklany panel w kuchni
2 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zastosowanie paneli szklanych

Panele szklane stały się ostatnio bardzo modnym i cenionym produktem. To alternatywa do tradycyjnych płytek ceramicznych – są wykorzystywane przede wszystkim w kuchniach i łazienkach, a czasem także w salonach, sypialniach, czy nawet w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych i innych. Panelami szklanymi wnętrza możemy aranżować na wiele sposobów. Dzięki nim uzyskujemy oryginalny efekt dekoracyjny. Jakie może być zastosowanie paneli szklanych i jakie są ich główne zalety?

Panele szklane w kuchni, łazience i nie tylko

Panele szklane w kuchniach umieszczane są zazwyczaj między roboczymi blatami oraz szafkami, które są zawieszone na ścianie. Jak mówią nam fachowcy z firmy Świat Szkła z Sosnowca, odpowiednio, profesjonalnie zabezpieczone szkło jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie musimy się obawiać, że stuknięcie talerzem, garnkiem, czy innym sprzętem kuchennym je stłucze. Panele szklane są także odporne na działanie wysokich temperatur – nie zaszkodzi im gorąca para itd. Również wilgoć nie jest dla nich problemem, dlatego mogą być też wykorzystywane w łazienkach. Ściany pokryte szklanymi panelami są niezwykle estetyczne i łatwo utrzymać je w czystości: nie mamy tu fug, jak przy tradycyjnych płytkach, w których mogą gromadzić się nieczystości. Są higieniczne, dlatego mogą być wykorzystywane na przykład w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, czy prywatnych gabinetach lekarskich, które chcemy utrzymać w eleganckim tonie. Jeśli odpowiada nam nowoczesny styl, panele szklane możemy wykorzystać również w salonie, czy sypialni – warto podkreślić, że światło odbijające się od powierzchni szklanych paneli optycznie powiększa pomieszczenie.

Oryginalna grafika na panelach szklanych

Panele szklane mogą być jednolite, monochromatyczne, ale mamy również możliwość zakupu szklanych paneli wzbogaconych oryginalnymi grafikami. W jaki sposób takie grafiki są tworzone? – Mamy obecnie dostępne dwie metody, dzięki którym możliwe jest produkowanie dekoracyjnych paneli szklanych z grafikami. Pierwsza metoda to druk UV na szkle z zabezpieczeniem światłem ultrafioletowym. Grafika wykonywana jest wówczas od wewnętrznej strony szklanego panela. Po wykonaniu wydruku obraz jest podklejany białą folią, a następnie zabezpieczany poliuretanem. Druga metoda tworzenia grafik na szklanych panelach polega na złączeniu warstw: szkła, następnie folii oraz aplikacji z nadrukiem, który powstaje w procesie laminowania. Jak wybieramy grafikę na szklane panele? – U profesjonalnego szklarza mamy dwie opcje do wyboru: to my dostarczamy grafikę, która zostaje precyzyjnie odwzorowana lub wybieramy spośród gotowych dekoracji. Czy warto zainwestować w panele szklane? – Naszym zdaniem wystarczy zerknąć na kilka gotowych realizacji, by przekonać się, że to fantastyczne rozwiązanie!