izolacja-cieplochronna
23 listopada 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Zastosowanie izolacji ciepłochronnej

Inwestycje przemysłowe potrzebują nie tylko dobrego wyposażenia sanitarnego, elektrycznego czy automatycznego, ale również odpowiedniej izolacji termicznej. Wymagania dotyczące tego obszaru zostały zaostrzone przez europejską politykę energetyczną, dla której liczy się wzrost efektywności gospodarowania energią. Przedsiębiorcy również uświadamiają sobie zalety izolacji termicznych, dlatego często nie wyobrażają sobie miejsca pracy bez odpowiedniej izolacji ciepło- lub zimnochronnej. Jakie zastosowanie ma izolacja ciepłochronna? O tym poniżej.

Do czego przydają się izolacje termiczne?

Odpowiednio zaprojektowane izolacje termiczne przyczyniają się do zaoszczędzania energii. Obszar ich zastosowania jest bardzo szeroki – chłodnictwo, budownictwo, ciepłownictwo, energetyka czy przemysł chemiczny. W każdym z nich można doprowadzić do zmniejszenia strat ciepła, co oznacza lepsze wykorzystanie mocy i mniejszą ilość spalonego paliwa, co z kolei powoduje ograniczoną emisję zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery.

Przykłady izolacji ciepłochronnych

Zatrzymanie wewnątrz ciepła i energii oraz zabezpieczenie przestrzeni zewnętrznej przed zbyt wysoką temperaturą zapewniają izolacje ciepłochronne. Są one stosowane m.in. w rurociągach, zbiornikach, kolumnach, kanałach wentylacyjnych i sieciach ciepłowniczych występujących w zakładach chemicznych i petrochemicznych, papierniczych, elektrowniach czy cukrowniach. Odpowiednią izolację ciepłochronną zapewniają np.:

  • maty, płyty i otuliny z wełny mineralnej
  • wyroby krzemianowo-wapniowe
  • specjalistyczne materiały wysokotemperaturowe
  • szalunki z cienkich blach, drewna i tworzyw sztucznych
  • konstrukcje podszalunkowe

Firmą, która specjalizuje się w wykonywaniu izolacji przemysłowych, w tym ciepłochronnych, jest IzoSerwis sp. z o.o. Od 2007 roku świadczy ona usługi dla przemysłu budowlanego, energetycznego, chemicznego, petrochemicznego, stoczniowego, hutniczego, papierniczego oraz spożywczego. IzoSerwis odznacza się wysoką jakością wykonywanych usług, terminowością oraz fachowością, dzięki czemu zyskuje uznanie nie tylko w kraju, ale również za granicą.