Szafy wnękowe
8 czerwca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Zastosowania szaf wnękowych

Czy wyobrażasz sobie mieszkanie bez solidnej, funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie szafy? Jest to podstawowe wyposażenie w praktycznie każdym domu. Szczególną popularnością cieszą się modele wnękowe, które pozwalają wykorzystać 100% dostępnej przestrzeni. To właśnie dzięki nim utrzymasz idealny porządek, więc jest to trafny wybór nawet w przypadku największych perfekcjonistów.

Szafy wnękowe – gdzie odnajdują zastosowanie?

Szafy wnękowe sprawdzą się nie tylko w dużych i przestrzennych pomieszczeniach, ale również tych zdecydowanie mniejszych. W dzisiejszych czasach ten mebel z łatwością dopasujesz do wybranego mieszkania dzięki zamówieniom na wymiar. W ten sposób da się dostosować szafę do najbardziej newralgicznych miejsc oraz wykorzystać każdy metr kwadratowy i kąt pokoju.

Szafy tego typu znajdują zastosowanie w pokojach dziecięcych, sypialniach, kuchniach, a nawet łazienkach i w szczególności – garderobach. Zamawiając je na wymiar, samodzielnie ustalasz ilość szuflad, półek, drążków, a także ich rozmieszczenie i wielkość. Takie szafy wnękowe są najbardziej efektowne, ponadto zagospodarujesz każdą przestrzeń i zakątek. Do tego warto wybrać dodatki, takie jak lustra i nowoczesne oświetlenie. W ten sposób jeszcze bardziej spersonalizujesz swój mebel i zwiększysz jego funkcjonalność.

Nie da się ukryć, że w wyborze szafy na wymiar decydujesz o wszystkim – nawet o jej głębokości. Z tego względu coraz chętniej jest także umieszczana w spiżarni i pomieszczeniach gospodarczych, gdyż umożliwia magazynowanie przedmiotów i wyposażenia w jednym wygodnym miejscu. Warto więc się zastanowić, gdzie najlepiej usytuować szafę wnękową – tym bardziej że nierzadko pełni ona funkcję reprezentatywną.

Jak dobrać szafę wnękową do swojej przestrzeni?

Jeśli zamawiasz ten mebel na wymiar, masz nieograniczony wybór konfiguracji i modyfikacji.

Jak mówi specjalista z firmy Zakład usługowo-handlowy Cardo Klaudiusz Jankowiak: warto dobrać szafę wnękową do swojej aranżacji wnętrza. Tak więc w nowoczesnych mieszkaniach świetnie będą wyglądały przestronne szafy z frontami szklanymi lub lakierowanymi – najlepiej w kolorze bieli.

W przypadku domów w stylu rustykalnym, tradycyjnym lub romantycznym znakomicie się prezentują szafy, w których przeważają naturalne odcienie drewna. Jaskrawe i nasycone barwy sprawdzą się w aranżacjach boho, shabby chic, rokoko czy glamour.

Szafy wnękowe są dostępne w przeróżnych wydaniach – z drzwiami przesuwanymi i otwieranymi, z profilami stalowymi lub aluminiowymi, a nawet wykonane z egzotycznego drewna. Wybór należy do Ciebie – postaw na funkcjonalny i estetyczny mebel!