montaż bidetu
5 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Zasady planowania białego montażu

Biały montaż obejmuje wszelkie czynności związane z podłączeniem umywalki, wanny, brodzika, sedesu oraz innych elementów ceramiki i armatury stanowiącej zakończenie ciepłej i zimnej wody w punktach odbiorczych. Zadaniem białego montażu jest więc nie tylko ozdoba wnętrza, ale także gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Na czym polega biały montaż?

Charakterystyka białego montażu

Biały montaż należy zaplanować wtedy, gdy wszystkie instalacje i wnętrza zostaną już posprzątane po remoncie. Należy jednak pamiętać, że układanie glazury wykonuje się dopiero po zamontowaniu zestawu podtynkowego składającego się z miski czy też umywalki. Należy więc zadbać o to, aby wszelkie roboty budowlane dobiegły już końca, ponieważ mogą uszkodzić lub zabrudzić ceramikę i baterie. Warto także pamiętać, że biały montaż wymaga odpowiedniej wiedzy i dokładności. Niezbędna okazuje się znajomość hydrauliki, czy też różnego rodzaju uszczelek, fug oraz silikonów.

Przebieg białego montażu

Wykonanie białego montażu to nie tylko montaż instalacji armatury łazienkowej, ale także zadbanie o odpowiednie odprowadzenie wody i zabezpieczenie miejsc o trudnej dostępności przed zawilgoceniem. Należy więc pamiętać o uszczelnieniu m.in. miejsca między ścianą a umywalką. Duże znaczenie w przypadku białego montażu ma dobranie właściwych materiałów w postaci uszczelek, fug oraz silikonów, które wpływają na uzyskany efekt finalny. Wszelkie łączenia powinny być niewidoczne i wykonane z precyzją oraz solidnością. Dopasowanie elementów instalacji zapewnia także ich właściwe działanie i bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto wybierać produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy zyskuje się pewność co do jakości oferowanej armatury. Dlatego też z oferty dostawcy płytek łazienkowych i wyposażenia sanitarnego IMEXtop32 z Gdańska korzysta tak wielu inwestorów, którym zależy na wysokiej jakości produktów.

Zalety białego montażu

Biały montaż to jeden z istotniejszych etapów przy wykańczaniu mieszkania. Zakup odpowiednich materiałów i zamontowanie ich pozwala nie tylko cieszyć się najpotrzebniejszymi sprzętami, ale także bezpiecznie je użytkować. Dzięki szerokiemu asortymentowi można także zakupić taki sprzęt, aby był funkcjonalny i estetycznie komponował się ze stylem wykończenia pomieszczenia. Warto więc zwracać uwagę, aby elementy wchodzące w skład białego montażu (ceramika sanitarna, umywalka, miska ustępowa, wanna, itd.) pochodziły od renomowanych producentów, którzy gwarantują dobrą jakość.