31 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zamontować rolety w kasecie?

Rolety okienne już od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Właściciele domów i mieszkań chętnie wybierają je ze względu na ich wysoką funkcjonalność, zróżnicowaną estetykę, bardzo szeroki wybór modeli i wzorów, ale również bardzo prosty montaż – nawet w przypadku rolet w kasecie.

Montaż rolety w kasecie

Do montażu rolety w kasecie nie będziemy potrzebowali pomocy fachowców ani specjalistycznych narzędzi – całość zajmie nam jakieś 15 minut. Najlepszym wyborem będą rolety przykręcane lub przyklejane do listwy przyszybowej o przyklejanych prowadnicach. Oto jak się zabrać do tego zadania:

  • Przed kupnem rolety dokładnie mierzymy okno, na którym chcemy je zamontować. W pomiarach kierujemy się instrukcjami producenta. Brak pomiaru okna lub niedokładność spowoduje, że prawidłowy montaż będzie niemożliwy.
  • Przed montażem oczyszczamy ramy okienne z tłuszczu – możemy to zrobić przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej
  • W zależności od modelu roletę przykładamy do górnej ramy okna, wysuwamy zaślepki i przykręcamy do listwy przyszybowej lub przyklejamy do listwy przyszybowej
  • Prowadnice przyklejamy dokładnie do bocznych listew przyszybowych
  • Na samym końcu zakładamy napinacz na łańcuszku służącym do zwijania i rozwijania rolety. Napinacz jest konieczny, aby zachować bezpieczeństwo produktu.

Dlaczego warto wybrać roletę w kasecie?

Poza wszystkimi zaletami rolet – łatwą obsługą, duża skutecznością w zaciemnianiu pomieszczeń i estetyką – rolety w kasecie posiadają jeszcze jedną. Mianowicie ich materiał przez cały czas pozostaje równoległy to powierzchni szyby okna. Oznacza to, że możemy montować je w pochyłych oknach dachowych oraz w oknach, które często uchylamy w celu wietrzenia pomieszczeń. Dzięki prowadnicom roleta pozostanie na swoim miejscu, nie będzie łopotać dotykać przedmiotów stojących na parapecie i pozostanie tak samo estetyczna jak przy zamkniętym oknie. Jednym z producentów wysokiej jakości rolet w kasetach jest marka Franc Gardiner.