żaluzje fasadowe
18 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Żaluzje fasadowe – sposób działania, wady i zalety

Zastanawiasz się nad zakupem żaluzji fasadowych do domu lub do firmy? To popularne i nowoczesne rozwiązanie, które od lat zdobywa serca Polaków. Jeśli szukasz żaluzji, za pomocą których będziesz mógł mieć kontrolę nad przepływem światła czy temperatury, produkt ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Poznaj ich sposób działania oraz wady i zalety i podejmij odpowiednią decyzję.

Czym są i w jaki sposób działają?

Żaluzje fasadowe to rodzaj okiennych osłon, które mają za zadanie dokładnie ochraniać budynek (a raczej pomieszczenia) przed nadmiernym nasłonecznieniem. To bardzo wytrzymałe i jednocześnie trwałe produkty, zatem nic dziwnego, że są tak popularne. Skutecznie chronią przed słońcem, a co za tym idzie pozwalają na utrzymanie ciepła w budynku. Są nowoczesne i wyposażone w inteligentne systemy. Uważamy, że to must have, jeśli komuś zależy na ochronie okien w eleganckim stylu – mówi pracownik firmy AMB specjalizującej się w produkcji okien i drzwi oraz w sprzedaży i montażu żaluzji czy rolet. Żaluzje mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Jeśli masz okna o standardowych rozmiarach i masz ograniczony budżet, wówczas zdecyduj się na tę pierwszą, popularną opcję. Sterowanie automatyczne to ogromne ułatwienie m.in. dla właścicieli dużych, przeszklonych budynków (mogą to być domy lub siedziby przedsiębiorstw). Zautomatyzowanie modeli osłon niewątpliwie podniesie komfort użytkowania. Wiele z nich posiada także czujniki pogodowe, które można podpiąć do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem. To wsparcie systemu klimatyzacji, a nawet jej odciążenie.

Zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe z pewnością mają więcej zalet niż wad. Dzięki temu są chętnie wybierane nie tylko do budynków firmowych, ale i do domów. Cechuje je lekka konstrukcja i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że będziesz cieszyć się swoimi wyjątkowymi osłonami przez wiele lat – pod warunkiem, że zdecydujesz się na zakup u zaufanego producenta, a także zlecisz montaż doświadczonej ekipie. Poza tym żaluzje fasadowe to także gwarancja doskonałej izolacji termicznej. Masz pewność tego, że podczas upałów w pomieszczeniu będzie panowała stała temperatura, a podczas chłodniejszych dni ciepło nie ucieknie na zewnątrz. To nowoczesne i ekskluzywny produkt, który doda każdemu budynkowi wyjątkowego charakteru.

Kilka słów o wadach

Każde rozwiązanie ma również swoje wady, jednak w przypadku żaluzji fasadowych trzeba się ich doszukiwać niemal na siłę… Z pewnością jest to produkt, który cechuje dość wysoka cena. Aczkolwiek uważamy, że jeśli zależy Ci na komforcie podczas ciepłych i chłodnych dni (Twoich domowników bądź pracowników), warto zainwestować w ten rodzaj osłon okiennych. Warto mieć na uwadze również to, że mimo solidnej konstrukcji, żaluzje te nie zabezpieczą przed włamaniem. Jest to jednak produkt tak wyjątkowy i dość popularny, że z pewnością warto rozważyć zakup właśnie tych żaluzji.