Żaluzje fasadowe
8 czerwca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Żaluzje fasaadowe – rola i znaczenie

Nowoczesne żaluzje fasadowe coraz częściej montowane są nie tylko w budynkach firmowych, ale także w prywatnych nieruchomościach. Ich rolą jest przede wszystkim ograniczanie dopływu światła słonecznego do pomieszczeń, co pozwala zmniejszyć np. nagrzewanie się wnętrza budynku, jednak nie jest to jedyna zaleta montażu zewnętrznych osłon okiennych. Prawidłowo dobrane i zamontowane żaluzje fasadowe pozwala także m.in. poprawić estetykę budynku.

Jaką rolę odgrywają żaluzje fasadowe?

Montowane na zewnątrz budynku żaluzje fasadowe pomagają przede wszystkim utrzymać optymalne warunki termiczne w pomieszczeniach poprzez blokowanie promieni słonecznych, które w okresie letnim powodują znaczne nagrzewanie się wnętrza budynku. Dzięki zaciemnieniu otworów okiennych możemy cieszyć się nie tylko przyjemną temperaturą wewnątrz budynku, ale także sprzyjającym naszemu samopoczuciu komfortem optycznym. Co więcej, w okresie grzewczym chronią one przed utratą ciepła z pomieszczeń. Tego typu, zewnętrzne osłony okienne doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, siedzibach firm, a także w budynkach, które służą edukacji. Dzięki nim niezależnie od nasłonecznienia zawsze można skutecznie ograniczyć dopływ światła z zewnątrz, zapewniając sobie idealne warunki do pracy, nauki oraz odpoczynku, a także odgrodzić się od panującego za oknem hałasu. Żaluzje fasadowe doskonale sprawdzają się także w prywatnych nieruchomościach. Nie tylko wpływają na poprawę komfortu odczuwanego podczas przebywania w przestrzeni mieszkalnej, zwłaszcza w pomieszczeniach usytuowanych po południowej i południowo – zachodniej stronie budynku, ale także gwarantują poczucie prywatności i bezpieczeństwa.

Żaluzje fasadowe to coraz chętniej wybierane osłony okienne. Cechują się one funkcjonalnością i wyjątkowym designem oraz umożliwiają skuteczne zaciemnienie pomieszczeń nawet w przypadku dużych przeszkleń np. w budynkach biurowych lub usługowych – wyjaśnia ekspert z firmy Tapparella ze Szczecina.

Jakie korzyści niesie za sobą montaż żaluzji fasadowych?

Oprócz wpływu na temperaturę, która panuje wewnątrz budynku żaluzje fasadowe, pozwalają także znacząco odmienić wygląd elewacji. Ich niepowtarzalny design w połączeniu z funkcjonalnością wpływają nie tylko na możliwość ograniczenia korzystania z klimatyzacji latem oraz uniknięcia strat ciepła w sezonie grzewczym, ale także zapewniają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Montaż żaluzji fasadowych to jeden ze skutecznych sposobów na utrudnienie złodziejom dostania się do wnętrza budynku poprzez otwory okienne. Mogą one zostać wyposażone w mechanizmy blokujące oraz zintegrowane z systemem alarmowym, więc skutecznie chronią nasz dobytek przed kradzieżą. Co więcej, żaluzje fasadowe blokują hałas dochodzący do wnętrza budynku, uniemożliwiają wgląd do pomieszczeń osobom z zewnątrz np. w przypadku budynków usytuowanych przy chodniku i gwarantują bezproblemowe użytkowanie. Wysoka jakość i wyjątkowa funkcjonalność sprawiają, że żaluzje fasadowe to obecnie najchętniej wybierana opcja przez właścicieli firm oraz ciekawa alternatywa dla najczęściej montowanych w prywatnych nieruchomościach wewnętrznych osłon okiennych np. rolet.