moskitiera
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety i zastosowanie moskitier na drzwi i okna

Spać spokojnie w lecie przy otwartym oknie? Ze względu na różnego rodzaju dokuczliwe owady to rozwiązanie wydaje się wręcz niemożliwe. I znowu musisz wybierać: świeże powietrze albo święty spokój. Otóż już nie trzeba się nad tym głowić! Idealnym rozwiązaniem na ten problem jest zainstalowanie moskitiery. O tym, jakie ma zastosowanie i zalety – przeczytasz poniżej.

Zastosowanie moskitier

Moskitiery na drzwi i okna to instalowane w otworach siatki, które znajdują zastosowanie w ochronie pomieszczeń przed uciążliwymi insektami. Dzięki nim można uniknąć wykorzystywania różnego rodzaju środków chemicznych. Na rynku dostępne są moskitiery stałe, otwierane, rolowane, a także przesuwne. Dzięki tej różnorodności można dobrać właściwy produkt do każdego pomieszczenia. Co ważne, ich zastosowanie nie koliduje z pracą rolet, a także nie ogranicza w żaden sposób widoczności. Warto stosować je nie tylko do okien, ale również do drzwi wejściowych.

Zalety moskitier

Nie ulega wątpliwości, że podstawową zaletą moskitier jest ochrona domowego wnętrza przed różnymi owadami, jak np. muchami czy komarami. Są one także świetną barierą przed nieczystościami z zewnątrz, takimi jak: pyłki i kurz. Dużą popularnością cieszą się moskitiery ramowe, czyli przymocowane na specjalnej ramie, co ułatwia ich montaż i funkcjonowanie (są zdejmowane). Ponadto jest to produkt, który może być wykonany na wymiar i dopasowany do okien rożnego typu oraz indywidualnych preferencji (pod względem kolorystyki). Na ich założenie można zdecydować się w dowolnym momencie, ponieważ nie wymagają właściwie żadnych przygotowań przed montażem. Wśród zalet warto wspomnieć także o stosunkowo niskiej cenie i prostej wymianie zepsutych elementów oraz późniejszym demontażu. Na uwagę zasługuje fakt, że moskitiery na drzwi i okna stanowią jednocześnie skuteczną, jak również estetyczną barierę przed owadami. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne, są produktem o dużej trwałości.

Gdzie kupić?

Moskitiery na drzwi i okna będą skuteczne wówczas, gdy zostaną właściwie wykonane i odpowiednio zamontowane. Z tej racji, że ich wybór jest naprawdę duży, warto zdać się na specjalistów, którzy doradzą odpowiedni rodzaj materiału i formy moskitier do okien. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na wykonanie, lecz także na funkcjonalność i jakość. Godną polecenia jest oferta warszawskiej firmy Roletta, w której każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt i zapewni komfort użytkowania domowej przestrzeni.