kubek termiczny z bambusa
17 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety termicznych kubków bambusowych

Termiczne kubki bambusowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko z tego względu, że ich desing został wykonany w zgodzie z aktualnie obowiązującymi trendami, ale przede wszystkim dla tego, że mają wiele zalet, których próżno szukać w innych podobnych produktach.

Bambus – idealny materiał

Jedną z najważniejszych cech bambusowych kubków termicznych jest materiał ich wykonania. Bambus uważany jest za przepiękną wieloletnią roślinę z tropikalnej Azji. Występuje ona w około 130 odmianach i od wielu lat wykorzystywana jest do produkcji różnych przedmiotów przydatnych człowiekowi w życiu codziennym. Z bambusa można wykonać parkiet, naczynia, różne elementy wyposażenia wnętrz oraz instrumenty muzyczne, zabawki i łuki.

W ostatnich latach bambus cieszy się coraz większą popularnością. Konsumenci zdecydowanie częściej zwracają uwagę na to, z czego są wykonane przedmioty, które chcą zakupić. Ważne jest dla nich to, by materiał ich wykonania był naturalny, trwały, dobrze prezentujący się i wysokiej jakości – podkreśla specjalista ds. sprzedaży produktu firmy Think Green

Najważniejsze zalety bambusowych naczyń (w tym kubków termicznych)

Dlaczego tak wiele osób dokonujących zakupu naczyń kuchennych postanawia wybrać produkty bambusowe? Głównie ze względu na zalety, jakie posiadają takie naczynia.

To przede wszystkim trwałość, która jest większa niż w przypadku naczyń drewnianych. Objawia się ona odpornością na zarysowania, uszkodzenia i zniekształcenia. Dzięki tym cechom, naczynia bambusowe przez wiele lat wyglądają jak nowe.

Bambus jest także odporny na wilgoć i wysoką temperaturę oraz wykazuje właściwości antybakteryjne i jest naturalny. Doskonale sprawdza się jako materiał na kubki termiczne, które mają kontakt z płynem i śliną człowieka. Bambusowe kubki termiczne są naturalne i przyjazne środowisku. Materiał nie wchodzi w szkodliwe reakcje z napojem, dlatego jest to w pełni bezpieczne dla człowieka. Bambus nie pochłania zapachów, ma udowodnione właściwości antybakteryjne i jest wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości.

Bambusowe kubki termiczne doskonale sprawdzają się zarówno do przechowywania ciepłych, jak i zimnych napojów. Ciepłe napoje utrzymują się w odpowiedniej temperaturze do 5 gadzin, a zimne – aż do 15. Pod względem termicznym stanowią jedne z najdłużej działających kubków na rynku.

Naczynia bambusowe, a szczególnie kubki termiczne, to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która ceni sobie jakość, trwałość i modny design.