taras
4 września 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety tarasowych płyt gumowych

Każdy przydomowy taras jest wystawiony na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Wahania temperatury, zmiany pogodowe – suchość, wilgotność, mróz czy też opady deszczu – wszystko to może dać się we znaki, prowadząc do naruszenia struktury nawierzchni tarasu, a w dalszej perspektywie do jej trwałego wyeksploatowania. Chcąc zadbać o powierzchnię tarasowo-balkonową, warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie. Takim jest bez wątpienia wyłożenie podłoża solidnymi płytami gumowymi.

Dlaczego warto używać gumowych płyt tarasowych?

Płyty tarasowe z granulatów SBR i EPDM słyną ze swojej nadzwyczajnej wytrzymałości. Charakteryzują się wodoprzepuszczalnością, mrozoodpornością i antypoślizgowością, dzięki czemu podłoże jest odpowiednio zabezpieczone – podobnie jak osoby, które po nim stąpają. Gumowe nawierzchnie są elastyczne, a zarazem niezwykle trwałe i stabilne. Z powodzeniem można na nich rozmieszczać meble ogrodowe czy doniczki, a także chodzić w butach na wysokim obcasie. Chorzenie boso, dzięki izolacji termicznej, też jest niezwykle przyjemne, a dodatkowo ma korzystny efekt zdrowotny, porównywalny do stąpania po leśnej ściółce lub dywanie. Płytki, układane na równym i nośnym podłożu, nie sprawiają problemów w montażu. Mogą służyć do wykładania zwykłego tarasu, obrzeży basenowych bądź miejsc służących grom i zabawom (płytki z powodzeniem tłumią wszelkie wibracje oraz hałasy). Ogromny atutem gumowych płyt tarasowych jest również łatwość ich pielęgnacji i konserwacji. Drobne zabrudzenia schodzą pod wpływem deszczu, zaś te większe (sterty liści, grudki ziemi) można usunąć na przykład przy pomocy produktów wysokociśnieniowych.

Gumowe płyty tarasowe – jak można je zdobyć?

Gumowe płyty tarasowe to wyroby dostępne na coraz szerszą skalę, także w Polsce. Obecnie ich produkcją zajmuje się między innymi przedsiębiorstwo MTJ-GROUP S.C ze Szczecina, działające pod popularną marką Nawierzchnie24. W ofercie firmy można znaleźć funkcjonalne nawierzchnie instalowane na placach zabaw, a także płyty SBR i EPDM przystosowane do wykładania ogrodów oraz tarasów. Sprzedawane nawierzchnie wyróżniają się wysoką jakością użytkową, posiadając wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. To produkty stworzone z myślą o budowach i remontach nawierzchni publicznych oraz prywatnych. Dotychczas sięgnęło po nie wielu właścicieli mieszkań i domów, którym zależało na właściwym wykończeniu własnego tarasu/balkonu. Dodatkowe informacje o gumowych nawierzchniach tarasowych można uzyskać na stronie internetowej Nawierzchnie24.pl.