szafa przesuwna
24 września 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety szaf przesuwnych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety szaf przesuwnych

Szafy przesuwne to coraz szerzej rozpowszechniony element domowego umeblowania. Rozwiązania tego typu sprawdzają się w pomieszczeniach o różnej wielkości, szczególnie w tych nieco mniejszych, gdzie każdy metr kwadratowy wolnej przestrzeni odgrywa znaczącą rolę. Jakie są główne zalety szaf przesuwnych? Czy zakup takiej szafy to rzeczywiście inwestycja warta rozważenia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te ciekawe pytania.

Dużo przestrzeni, mało problemów

Jak zdążyliśmy zasygnalizować, szafy przesuwne stanowią korzystną propozycję zwłaszcza dla właścicieli niewielkich mieszkań, które ciężko rozplanować pod względem umeblowania. Szafa wnękowa oszczędza licznych problemów, jako że może być usytuowana w niemal każdym zakątku – na przykład w przedpokoju, sypialni bądź gabinecie. Drzwi szafy bazują na funkcjonalnym systemie przesuwnym, co oznacza, że nie wysuwają się poza obrys mebla, a jednocześnie dają pełen dostęp do jego wnętrza. Szafę można z łatwością usytuować nawet na ciasnej przestrzeni, zostawiając wyłącznie niewielką, kilkudziesięciocentymetrową lukę.

Do wyboru, do koloru

Szafy wnękowe to meble niezwykle zróżnicowane, których fronty podlegają stylizacji na szereg sposobów. W regularnej sprzedaży znajdziemy między innymi szafy z laminatami imitującymi drewno, modele zdobione fototapetami, warianty zaopatrzone w lustro czy szkło barwione. A to wciąż nie koniec możliwości! Wybór jest naprawdę szeroki i może stanowić źródło ciekawych inspiracji przy aranżowaniu własnych czterech kątów. Gdzie więc zacząć poszukiwania? Interesujące oferty szaf wnękowych są dostępne przede wszystkim za pośrednictwem sieci. Doskonałym przykładem służy strona internetowa KupujemyMeble.pl.

Prosto… jak po prowadnicy

Działanie szaf wnękowych nie mogłoby być prostsze. Drzwi nie trzeba otwierać na oścież – front przemieszcza się w bok po odpowiednio wytyczonej prowadnicy, po pociągnięciu go ręką. W najlepszych modelach mebli proces otwierania jest bardzo płynny, a dźwięk przesuwania nie zakłóca spokoju domowników. Niektórzy producenci gwarantują nawet do kilkudziesięciu tysięcy pełnych cykli otwarcia i zamykania szafy. Taka wytrzymałość jest możliwa do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, w tym profili aluminiowych i stalowych. Wnętrze szafy można również dodatkowo urządzić, inwestując w wieszaki, drążki ubraniowe czy też pantografy. Dzięki temu, użytkowanie mebla stanowi czystą przyjemność.