3 lipca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety świec naturalnych

Świece zapachowe na dobre zagościły w polskich domach. Coraz chętniej sięgamy nie tylko po produkty znanych marek, ale także poszukujemy tych naturalnych, mniej popularnych, o znacznie lepszych właściwościach. Sprawdźcie jakie są zalety palenia świec z wosku pszczelego.

Dlaczego wybierać świece woskowe

Obecnie w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, można znaleźć ogromny wybór świec zapachowych. Zdecydowanie się na tę jedną bywa trudny – zapach świecy ma wypełniać wnętrze pomieszczenia, w którym jest palona, dlatego powinien nie tylko odpowiadać naszym gustom, ale także tworzyć miły nastrój. Nie każdy jednak wie, że przyjemna dla nozdrzy woń pochodząca z tradycyjnych świec parafinowych w czasie spalania emituje dym i uwalnia różne substancje, także szkodliwe.

Kupując świecę zapachową trzeba zwrócić uwagę na jej właściwości, aby upewnić się jak jej palenie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też na środowisko. Bezpiecznym wyborem są zawsze świece wykonane z naturalnego wosku pszczelego – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Zdrowosmacznie.pl, w którego ofercie znaleźć można m.in. tego rodzaju świece.

Wosk pszczeli, w przeciwieństwie do parafiny, nie dymi się i nie uwalnia substancji szkodliwych. Ponadto, ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, czego nie można powiedzieć o parafinie.

Zalety naturalnych świec z wosku pszczelego

Wosk pszczeli to naturalna wydzielina pszczół, która służy do budowy plastrów. W nich wychowywane są młode pszczoły, a także składowane są miód i pierzga. Wosk stosuje się w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, a także zdobniczym. Coraz częściej mówi się także o jego zdrowotnych właściwościach, które uwalniają się podczas spalania wykonanych z niego świec.

Pomieszczenie, w którym pali się świeca naturalna nasycone jest ujemnymi jonami, przez co tworzy się tam specyficzny mikroklimat. Osoby przebywające we wnętrzu wypełnionym zapachem ze świecy woskowej są bardziej optymistycznie nastawione do życia i posiadają więcej energii.

Warto zdecydować się na świece naturalne, ponieważ:

  • dają jasne, przyjemne i ciepłe światło,
  • spalają się bez dymu,
  • nie uwalniają szkodliwych substancji,
  • oczyszczają i jonizują powietrze (zalecane szczególnie alergikom i osobom z chorobami układu oddechowego),
  • przyjemnie i delikatnie pachną miodem oraz propolisem,
  • niwelują stres i dodają pozytywnej energii,
  • niwelują promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzane jest przez urządzenia elektroniczne, w tym komputer i telewizor.

Świece woskowe dostępne są w wielu różnych kształtach, a czasem także kolorach. Mogą palić się od 15 do 60 minut dziennie. Wykonuje się je ręcznie z czystego, naturalnego wosku pszczelego i bawełnianego knota (najlepiej gasić go mokrymi palcami).