rolety-materialowe
11 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety rolet materiałowych

Rolety materiałowe od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością, bo choć światło słońca jest nam niezbędne do codziennego funkcjonowania, to czasem jest ono zbyt intensywne i może bardziej przeszkadzać, niż pomagać. Dlatego właśnie powszechnie stosujemy różne rozwiązania, mające ograniczyć napływ światła do pomieszczeń. Jakie są zalety rolet materiałowych?

Stosunkowo niska cena

Dla wielu konsumentów jedną z najważniejszych kwestii w wyborze rozwiązań okiennych jest ich cena. Pod tym względem rolety materiałowe wygrywają z konkurencją w postaci zasłon i żaluzji – nawet wykonywanie rolet na zamówienie wiąże się z dużo mniejszym wydatkiem niż zakup zasłon i żaluzji o tej samej powierzchni i w tej samej liczbie. Bez zbędnego obciążania portfela możemy zabezpieczyć wszystkie okna w naszym domu lub mieszkaniu.

Szeroki wybór materiałów, technologii etc.

Rolety materiałowe to wbrew pozorom bardzo rozbudowana kategoria produktów. Znajdziemy w niej między innymi:

  • klasyczne rolety wolnowiszące, które montuje się do ściany lub sufitu nad otworem okiennym,
  • rolety w mini kasetach, które mocuje się do pojedynczej ramy okiennej,
  • rolety w kasecie standard, czyli wygodne rozwiązanie dla okien, które są często uchylane lub okien dachowych – dzięki kasecie materiał rolety zawsze utrzymuje się równolegle do powierzchni szyby, nawet jeśli jest on nachylona pod pewnym kątem,
  • rolety dzień-noc – podwójne rolety, wykonywane z pasów dwóch rodzajów materiału, łączonego naprzemiennie. Pozwalają one wygodnie regulować ilość światła w pomieszczeniu bez całkowitego unoszenia rolety, a przy tam dają ciekawy efekt wizualny.

Do tego wszystkiego należy dodać, że rolety mogą być wykonywane z różnorodnych materiałów, charakteryzujących się między innymi odmienną gramaturą, co wpływa na stopień przepuszczalności światła – wyjaśnia specjalista firmy Sunrise Control. – Im grubsza tkanina, tym mniej światła przedostaje się przez nią do środka.

Na rynku dostępne są również rolety z powłoką odbijającą promieniowanie słoneczne, dzięki czemu pozwalają one skutecznie obniżyć temperaturę wnętrza – sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach wystawionych na wpływ południowego słońca.

Prosta eksploatacja

Od samego montażu, przez codzienne użytkowanie, na konserwacji kończąc – eksploatacja rolet jest pod wieloma względami dużo prostsza niż choćby zasłoń i firan. Wiele modeli rolet wystarczy zawiesić na ramie okiennej (nie musimy w tym celu wiercić w niej dziur), a ich czyszczenie sprowadza się do okazjonalnego wytarcia z kurzu.