wyspa-w-kuchni
21 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety posiadania wyspy lub półwyspu kuchennego

W większości modnych, nowoczesnych mieszkań, znajdziemy dziś wyspę kuchenną – lub chociaż półwysep. Skąd bierze się taka popularność tego rozwiązania? Czy warto się na nie zdecydować w swoim mieszkaniu? Jakie są zalety wyspy lub półwyspu kuchennego? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety tego rozwiązania. Podpowiadamy też, kiedy z wyspy lepiej jest zrezygnować.

Dlaczego warto zdecydować się na wyspę kuchenną?

Zacznijmy od względów praktycznych. Posiadanie wyspy kuchennej zdecydowanie ułatwia przygotowanie posiłków. Dzięki wyspie zyskujemy dużo więcej przestrzeni roboczej, dostępnej dla kilku osób jednocześnie, dlatego możemy przygotowywać posiłki wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Wyspa to też dodatkowa przestrzeń do przechowywania różnych akcesoriów kuchennych. Każdy centymetr w kuchni powinien być dobrze wykorzystany – a wyspa pozwala doskonale zagospodarować przestrzeń w dużej kuchni. Na wyspie możemy na stałe zamontować wiele urządzeń kuchennych – dzięki temu nie musimy szukać dla nich miejsca w szafkach. W tradycyjnej kuchni często na takie urządzenia brakuje miejsca – wyspa rozwiązuje ten problem.

Dzielenie przestrzeni

Wyspa kuchenna jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, w których często mamy dużo otwartej przestrzeni. Takie mieszkania dość często są dzielone na część dzienną i nocną. Część dzienna to dość często połączenie kuchni z pokojem dziennym. Wyspa pozwala podzielić taką przestrzeń na strefy w sposób naturalny i efektowny. Wyznacza granice pomiędzy częścią kuchenną a salonową, bez konieczności zamykania żadnego z tych pomieszczeń. Projektem i wykonaniem wyspy kuchennej, zajmie się dla nas firma, która wykonuje też meble kuchenne na zamówienie – firmą, która zajmuje się tego rodzaju zleceniami jest na przykład Kuchnie Pinio – Nowoczesne Meble Kuchenne.

Kiedy lepiej jest zrezygnować z wyspy kuchennej?

Wyspa kuchenna to świetne i efektowne rozwiązanie, jednak nie zawsze się sprawdzi. Z wyspy zdecydowanie powinniśmy zrezygnować kiedy mamy niewielką kuchnię. Jeśli mieszkamy w starym, tradycyjnym budynku, w którym przestrzeń jest podzielona, wyspa może się tam po prostu nie zmieścić. W dużej, ale zamkniętej kuchni sprawdzić może się półwysep kuchenny – blat przymocowany z jednej strony do ściany jest ciekawym rozwiązaniem, które może podzielić nam kuchnię na część roboczą i na jadalnię. Nie wprowadzajmy wyspy kuchennej do mieszkania na siłę – czasem lepiej z niej zrezygnować i postawić po prostu na dobrą, nowoczesną zabudowę kuchenną.