Okna z PCV
8 września 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety okien z PCV
5 (100%) / 1 głosów

Zalety okien z PCV

Okna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w całym budynku. O ich wyborze trzeba pomyśleć dużo wcześniej, najlepiej na etapie projektowania domu. Należy zwrócić uwagę na ich izolacyjność, jakość wykonania, ale także na estetykę oraz na to, czy będą pasować do stylu budynku. Popularnym rozwiązaniem są okna wykonane z PCV. Jakie zalety ma ich montaż?

Wytrzymałość i estetyka okien z PCV

Okna, które powstają z PCV, mają solidną konstrukcję, jednak to nie tylko ona sprawia, że są wyborem na całe lata. Tworzywo PCV nie pochłania wilgoci, dzięki czemu oknom tym nie szkodzi ani deszcz, ani śnieg. Są także odporne na działanie promieni słonecznych. Ich powierzchnia nie sprzyja także temu, aby mogła się na nich rozwinąć pleśń czy inne grzyby. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać je w czystości, w odróżnieniu na przykład od okien wykonanych z drewna. Ponadto nie wymagają czasochłonnej konserwacji – malowania czy impregnacji.

Warto również zwrócić na zalety wizualne tych okien. Prezentują się niezwykle estetycznie, a także na długo pozostają białe. Nie odbarwiają się, a wszelkie zabrudzenia można z nich błyskawicznie usunąć.

Jednak okna z PCV to nie tylko, jak zwykło się myśleć, modele białe. Można wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej. Dostępne są także elementy o wyglądzie nawiązującym wprost do naturalnego drewna. Ponadto polichlorek winylu jest materiałem, który można praktycznie dowolnie formować. Dlatego można z niego stworzyć okna o niestandardowych kształtach.

Okna z PCV to częsty wybór wśród osób, które właśnie budują dom. Poza tym, że mają uniwersalną stylistykę i są bardzo solidne, stanowią ekonomiczne, budżetowe rozwiązanie. Niska cena nie oznacza jednak przeciętnej jakości tych okien” – opowiada ekspert z firmy OKTOM.

Okna te zapewniają też wysokie standardy bezpieczeństwa. Tworzywo PCV jest materiałem niepalnym i charakteryzuje się właściwościami samowygasającymi. Dodatkowo jest ono przyjazne środowisku, gdyż może zostać w 100% poddane recyclingowi.

Izolacja termiczna i akustyczna

Dla wielu osób to główny powód, dla którego decydują się na okna wykonane z PCV. Są doskonale szczelne i nie powalają na to, aby z domu uciekło ciepłe powietrze i a do wnętrza dostało się to o niższej temperaturze. Mają one bardzo niski współczynniki przenikania ciepła. Jak nietrudno się domyślić, ma to znaczący wpływ na rachunki za ogrzewanie. Podobnie sytuacja wygląda z izolacją akustyczną. Okna z PCV mogą z powodzeniem być wybrane przez właścicieli domów, które znajdują się bezpośrednio przy ruchliwych drogach.