8 października 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety ogrzewania podłogowego

Podczas dbania o swoje cztery kąty coraz więcej osób stawia nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale także ich funkcjonalność. To drugie zapewnić może system ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu możesz zrezygnować z tradycyjnych grzejników, które często zajmują sporo miejsca i generują wysokie koszty. Ogrzewanie podłogowe świetnie rozprowadza temperaturę w całym domu oraz pozwala na pełną jej kontrolę. Poznaj inne jego zalety!

Ogrzewanie podłogowe – co to jest?

Musisz wiedzieć, że ogrzewanie podłogowe to oszczędna forma zapewniania ciepła. W porównaniu do tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, energia cieplna rozprzestrzeniana od podłogi jest tanią i wygodną opcją, którą możesz dopasować do układu swojego mieszkania. Ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu, ale równie chętnie wykorzystywane jest do zapewnienia ciepła dla:

 • rynien,
 • ramp,
 • zbiorników,
 • rurociągów,
 • pojazdów,
 • schodów,
 • a nawet roślin np. palm.

Ogrzewanie podłogowe – zalety

Specjalista z firmy TWM – TERMO przedstawia największe plusy ogrzewania podłogowego, które mają wpływ na komfort każdego użytkownika. Poniżej znajdziesz ich listę.

 • Równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach – ogrzewanie podłogowe utrzymuje ciepło na odpowiednim poziomie i nie pozwala, aby uciekło ono pod sufit, jak w przypadku ogrzewania grzejnikowego. Jest to ekologiczny sposób, który redukuje również nadmierną emisję ciepła i dodatkowe koszty.
 • Oszczędność energii – to ważny aspekt, który doceniają nawet najbardziej wymagający klienci. Zużycie mocy przez ogrzewanie podłogowe zmniejsza się o 12% – 15% rocznie. Generuje to mniejsze wydatki energetyczne, a więc jest to zdecydowany plus dla Twoich finansów.
 • Korzyści dla alergików i astmatyków – jeśli ktoś w Twojej rodzinie nie toleruje pyłków, dobrym rozwiązaniem będzie montaż ogrzewania podłogowego. Jest to związane z mniejszą ilością kurzu w powietrzu, który w przypadku grzejników, osadza się ze zdwojoną siłą.
 • Estetyka pomieszczeń – brak widocznych obiektów grzewczych sprawi, że łatwiej będzie Ci utrzymać czystość pomieszczeń. Nie dość, że będziesz mieć więcej miejsca, to pokój będzie wyglądał estetyczniej i nowocześniej.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Jeśli decydujesz się na korzystanie z systemu ogrzewania podłogowego, warto wiedzieć, że obecnie na rynku masz do wyboru różne jego formy. Są to między innymi maty grzejne czy specjalistyczne przewody grzewcze wzbogacone o innowacyjne sterowniki, które zapewnią najlepsze rozprzestrzenianie ciepła w Twoim domu. O szczegóły dopytaj fachowców telefonicznie lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym i bez problemów zamów swój system ogrzewania podłogowego.