30 sierpnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety mebli z nogami aluminiowymi

Aluminium to materiał, który posiada wiele zalet – jest lekki, bardzo wytrzymały i świetnie prezentuje się jako dodatek przy innych materiałach. Aluminiowe nogi to doskonały dodatek do mebli, bowiem wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne, które często opierają się na mieszaniu drewna i metalu. Warto dodać, że producenci oferują aluminiowe nogi w różnych modelach i sposobach montażu.

Metalowe dodatki do mebli

Choć przy zakupie mebli klienci zwracają największą uwagę na ich wygląd, dużą rolę odgrywa także solidna konstrukcja oraz stabilność. Chwiejące się lub ślizgające meble w niskiej cenie szybko mogą wyrobić złą renomę. Dlatego też stolarze dbający o jakość swoich produktów poszukują dodatków, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie zawiodą konsumentów przez wiele lat użytkowania. Do elementów metalowych należą głównie klamki i zawiasy. W wielu meblach używa się także nóg wykonanych z metalu. Jeśli zależy nam na trwałości, najlepsze są nogi wykonane z aluminium. Sytuacje w których noga się złamie lub zetrze są mało możliwe. Materiał ten charakteryzuje się lekkością przy wysokim stopniu wytrzymałości. Dzięki temu meble nie zmienią znacznie swojej wagi. Można będzie je przenosić bez większych problemów.

Popularność aluminiowych elementów

Aluminium jest odporne na działania korozyjne, dlatego nogi wykonane z tego materiału mogą być używane nie tylko do mebli domowych, ale także ogrodowych. Producenci oferują je w różnych wzorach, przeznaczeniach i metodach montażu. Mogą one być naturalnie metaliczne, matowe lub polerowane. Nogi aluminiowe występują również w czarnym macie. Dzięki temu świetnie się prezentują w wielu różnorodnych stylizacjach. Metalowe dodatki na drewnianych meblach to bardzo popularny element we współczesnych trendach. Dodają one nieco eleganckiej i zimnej surowości do mebli całkowicie wykonanych z drewna. Ponadto sprawiają wrażenie solidniejszych.

Serie mebli z aluminiowymi nogami

Producenci często stwarzają całe serie mebli, które charakteryzują się określonymi dodatkami. Aranżowanie pomieszczeń takim zestawem wygląda dużo lepiej niż meble o znacznych różnicach w stylu. Wnętrze, w którym będzie np. łóżko, szafa i stolik na aluminiowych nogach zaprezentuje się bardziej spójniej niż jeden mebel z metalowymi dodatkami. Specjalista z firmy ALEX Alicja Jopp w Ryczywole mówi:

Tworzenie pełnych zestawów z aluminiowymi nogami wymaga od stolarzy ciągłej i solidnej współpracy z producentami okuć. Dzięki bardzo dobrze wyposażonym magazynom i systematycznym dostawom gwarantujemy naszym klientom stałą dostępność wybranych akcesoriów meblowych.