kółka do mebli
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety mebli z kółkami

Zastanawiasz się nad zmianą aranżacji wnętrza? Chcesz kreatywnie zarządzać przestrzenią? A może po prostu zależy Ci na tym, by Twoje podłogi były zawsze w nienagannym stanie? W każdym przypadku rozwiązaniem będą funkcjonalne meble z kółkami. Uniwersalne i nowoczesne, skutecznie zapobiegają rysom, ułatwiają sprzątanie, a nawet pozwalają… uniknąć urazów kręgosłupa! Jakie jeszcze mają zalety i czy się sprawdzą w Twoim przypadku? Zobacz!

Meble z kółkami – czemu są tak popularne?

Meble z kółkami wiodą prym nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w obiektach użytku publicznego. Niejednokrotnie je spotkasz w gabinetach, biurach, a nawet w placówkach medycznych i szpitalach. Ponadto chętnie są stosowane w sklepach, gdzie często trzeba przenosić towar, na magazynach, jak i w przeróżnych zakładach przemysłowych.

Najczęściej w kółka są wyposażone krzesła, fotele, ławy, szafki i komody. Można również spotkać meble na kółkach, takie jak taborety, wyspy kuchenne i komody z TV. Nic dziwnego, gdyż jest to ogromna wygoda. Dzięki temu elementowi nie tylko szybko zmienisz wystrój pomieszczeń, ale także zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w niewielkich pokojach. Po co dźwigać ciężkie konstrukcje, jeśli można je przestawić bez żadnego wysiłku?

W dodatku dzięki meblom na kółkach unikniesz rys na podłodze i łatwiej przeprowadzisz porządki. Ich odsunięcie nie jest trudne, więc sprawnie sprzątniesz każdy kąt. Zapobiegasz też urazom kręgosłupa, na które się narażasz, samodzielnie przesuwając meble. W razie wizyty gości możesz tak rozplanować przestrzeń, by dopasować ją do specyfiki spotkania. Nie musisz także od razu wymieniać wszystkich mebli – z powodzeniem dokupisz do nich kółka. Jak to wygląda w praktyce?

Jak wybrać kółka do mebli?

Meble na kółkach sprawdzą się na każdego rodzaju powierzchniach – zaczynając od paneli, kończąc na drewnie. Odpowiednio dobrane kółka nie zostawiają śladów, a przesunięcie szaf, komód czy krzeseł jest ciche i wygodne.

Warto więc wybrać jak najlepsze kółka. Znajdziesz je w przeróżnych wariantach – o odmiennej średnicy, wytrzymałości czy sposobie montowania. Niektóre są wyposażone w trzpienie z tulejką, gwintowe lub blaszki. Największą popularnością cieszą się wykonane z gumy, ponieważ cechuje je odporność na ścieranie.

Jak mówi specjalista z firmy MEGA S.C., do wyboru są zarówno modele obrotowe, w których kółko obraca się wokół własnej osi, jak i stałe, czyli jednokierunkowe. Niektóre są również wyposażone w hamulce, które bywają niezastąpione przy meblach dziecięcych np. łóżeczku. Warto skonsultować zakup ze sprzedawcą, który doradzi, jakie kółka spełnią Twoje kryteria.