meble na zamówienie
16 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety mebli na zamówienie

Urządzając mieszkanie lub dom, najchętniej wybieramy się do sklepu meblowego i zapoznawszy się z ofertą, kupujemy to, co najlepiej pasuje do naszego wnętrza. Co jednak zrobić, kiedy nasze mieszkanie ma nietypowe wymiary, lub kiedy nie chcemy, aby przypominało wnętrze z katalogu, lecz było oryginalne i wyjątkowe? Idealnym rozwiązaniem jest wybranie mebli na zamówienie. Jakie są ich zalety?

Coraz chętniej zamiast standardowych mebli, dostępnych w małych sklepach meblowych oraz dużych, znanych sieciach z wyposażeniem wnętrz, wybieramy meble na zamówienie. Oryginalność projektu oraz możliwość dostosowania ich gabarytów do rozmiarów naszych wnętrz, to nie jedyne zalety. Nowatorskie meble kuchenne, łazienkowe, szafy do zabudowy, wnękowe czy garderoby, pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni, to najczęściej i najchętniej zamawiane meble na wymiar. Przyjrzyjmy się ich zaletom.

Oryginalność projektu

Praca nad meblami na zamówienie zaczyna się od ich zaprojektowania. Dzięki możliwości wyboru spośród różnorodnych materiałów wykończeniowych oraz spośród szerokiej gamy kolorystycznej, możemy być pewni, że projekt będzie oryginalny i niepowtarzalny. Nowatorstwo oraz elegancja to główne cechy projektów tego typu mebli. Dzięki niebanalnym pomysłom, spełnią one wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów, stając się jednocześnie doskonałym elementem wystroju wnętrza. Możemy być pewni, że nie znajdziemy nigdzie indziej takiego samego egzemplarza, co jest bardzo ważne dla wielbicieli pięknych, oryginalnych wnętrz. Wybierając meble na zamówienie, możemy bowiem decydować o wyglądzie nawet tak drobnych elementów jak klamki, uchwyty czy kolory frontów szafek.   

Funkcjonalność

Meble na zamówienie sprawdzają się najlepiej w małych wnętrzach lub w przestrzeniach o nietypowych rozmiarach. Dzięki idealnemu dostosowaniu ich wymiarów do parametrów zajmowanych pomieszczeń, pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Idealnie wkomponują się w całość mieszkania, nie zabierając zbyt dużo miejsca. Na szczególną uwagę zasługują meble kuchenne na wymiar, które doskonale ułatwiają funkcjonowanie w małych kuchniach. Dzięki nim nawet ta najbardziej nietypowa, może stać się idealnie zaprojektowanym miejscem przygotowywania posiłków, z wydzielonymi strefami zapasów, zmywania, przechowywania, przygotowywania, pieczenia i gotowania. Zakamarki i skosy nie będą już stanowiły problemu, a podczas wyposażania kuchni, pozbędziemy się problemów z umieszczeniem w niej sprzętów AGD. Meble na zamówienie pozwolą bowiem stworzyć w omawianej przestrzeni harmonijną całość. Ciekawą ofertę kuchni oraz innych mebli na wymiar przygotowała dla swoich klientów firma Stolar. Proponuje ona nie tylko oryginalne projekty, ale i solidne wykonanie zamówionych elementów wyposażenia wnętrza.

Solidność wykonania

Ponieważ meble na zamówienie są wizytówką firm, które je produkują, możemy spodziewać się solidności wykonania oraz najwyższej jakości stosowanych materiałów. Nie mamy tutaj do czynienia z popularną masówką; każdy mebel jest dopracowany w najmniejszym szczególe, przez co charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością. Ręczne składanie i maksymalne dopracowanie każdego zamówienia wyklucza wszelkie niedoróbki, a zastosowane systemy prowadnic i okuć, sprawiają, że będziemy się nimi cieszyć przez długie lata.