Materac dwustronny
22 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety materaców dwustronnych

Dobrze dobrany materac to podstawa zdrowego, regenerującego snu. Planując zakup materaca, należy zastanowić się nad własnymi upodobaniami co do twardości materaca. Od tego bowiem zależeć będzie wybór modelu. Warto przy tym pamiętać, że preferencje zmieniają się z czasem, a niekiedy zależą także od samopoczucia, stanu zdrowia, w tym pojawiających się problemów z kręgosłupem. Dlatego właśnie bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są materace dwustronne, umożliwiające zmianę właściwości podłoża w zależności od aktualnych potrzeb.

Jak zbudowane są materace dwustronne?

Na rynku dostępne są materace jednostronne oraz dwustronne. W przypadku tych pierwszych tylko jedna z powierzchni przystosowana jest do przenoszenia obciążeń ciała. Po jej zużyciu konieczny jest zakup nowego materaca do spania. W przypadku materacy dwustronnych dysponujemy dwiema powierzchniami przystosowanymi do podpierania ciała podczas snu. Dzięki temu możliwe jest obracanie materaca i korzystanie z obydwu płaszczyzn.

Dwustronne materace z pianki wysokoelastycznej HR mogą cechować się odmiennymi stopniami twardości po dwóch stronach. Rdzeń z pianki poliuretanowej pokryty jest z każdej strony inną pianką HR, dzięki czemu użytkownik w trakcie korzystania z materaca może zmienić jego twardość, na przykład z H3 na H4 lub odwrotnie. Taka konieczność może wynikać między innymi ze zwiększenia masy ciała, pojawienia się problemów z kręgosłupem czy po prostu zmiany upodobań. Możliwość spania na dwóch stronach materaca ma także wpływ na wydłużenie jego żywotności.

Wśród zalet materacy dwustronnych należy wymienić:
• dłuższą żywotność,
• zróżnicowanie sezonowe (zima – lato),
• możliwość zmiany właściwości podłoża bez konieczności kupowania nowego materaca.

Kiedy warto wybrać materac dwustronny?

Materac dwustronny jest dobrym pomysłem w przypadku osób, które wahają się pomiędzy dwiema twardościami materaca. Ekspert ze sklepu firmowego producenta materacy Rem-Sen podkreśla: materac dwustronny doskonale sprawdza się w przypadku klientów, którzy borykają się z nawracającymi okresowo bólami kręgosłupa. W razie konieczności mogą oni obrócić materac tak, by spać na mniej lub bardziej elastycznym podłożu.

Materace dwustronne to propozycja warta rozważania ze względu na dłuższą żywotność oraz możliwość spania na podłożu o różnych właściwościach. Ich konstrukcja oferuje bowiem zazwyczaj dwie różne twardości, w zależności od wybranej strony.