11 lipca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety kupna mieszkania na parterze

Mieszkania na parterze przeważnie nie wzbudzają wielkiego zainteresowania potencjalnych kupców. Dzieje się tak z wielu powodów, do których zaliczyć można pewne niedogodności wiążące się z zamieszkaniem w tej części bloku. Jednak, pomimo pewnych wad, mieszkania na parterze mają także zalety. Sprawdźcie dlaczego warto wziąć pod uwagę zakup mieszkania na parterze.

Złe opinie

Mieszkania na parterze, które znaleźć można w ofertach firm deweloperskich często zwracają uwagę potencjalnych kupców ze względu na wyjątkowo korzystne ceny, niejednokrotnie dużo niższe od cen lokali znajdujących się na wyższych piętrach. Ich popularność jest jednak wciąż stosunkowo niska, czemu winne są złe opinie jakie o nich krążą.

Wielu klientów już na wstępie odrzuca oferty mieszkań usytuowanych na parterze, w obawie przed ewentualnymi włamaniami, które mogą przydarzyć się w przyszłości. Ponadto, nie chcą być narażeni na ciekawskie spojrzenia przechodniów, którzy z łatwością mogą zaglądać do wnętrza tak nisko położonego mieszkania. To nie wszystkie zarzuty jakie stawia się mieszkaniom na parterze.

Mówi się, że takie lokale stanowią najzimniejszą część budynku, ponieważ położone są blisko gruntu. Owszem, zdarza się, że to prawda, jednak w nowoczesnych inwestycjach ogromny nacisk kładzie się na izolację budowli od dołu, dlatego nie warto przedwcześnie rezygnować z zakupu mieszkania na parterze – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę Gryf Development, jednego z wiodących inwestorów w branży nieruchomości z okolic Szczecina.

Dobre strony mieszkania na parterze

Choć mieszkania na parterze są owiane złą sławą, to kupno takiego lokalu ma wiele zalet. Poza atrakcyjnymi cenami,  deweloperzy oferujący tego typu mieszkania na sprzedaż, kuszą klientów różnymi opcjami dodatkowymi, takimi jak duży taras, a nawet własny ogródek, o którym mieszkańcy innych pięter mogą tylko pomarzyć.

Do najważniejszych zalet mieszkań na parterze należą:

  • wyjątkowo korzystne ceny – im wyżej położone jest dane mieszkanie, tym więcej trzeba za nie zapłacić, toteż lokale na parterze bywają  tańsze od pozostałych nawet o kilkanaście procent,
  • wygoda – aby dostać się do mieszkania nie trzeba poruszać się po schodach, nie trzeba być też uzależnionym od działania windy, co może być korzystne szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych,
  • ułatwienie przy remoncie – o wiele łatwiej jest wnosić i wynosić meble do mieszkania na parterze, niż do tych położonych na wyższych piętrach, co doceni każdy, kto choć raz przenosił szafę lub kanapę po schodach.

Podsumowując, mieszkania na parterze mają pewne wady, jednak niosą swoim właścicielom też wiele korzyści. Warto więc rozważyć kupno tego typu lokalu i cieszyć się komfortowym mieszkaniem w atrakcyjnej cenie.