31 lipca 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety kuchni na wymiar

Kuchnia to bardzo ważna część domu czy mieszkania. Dobrze urządzona będzie nie tylko funkcjonalna, ale również stanie się miejscem, w którym domownicy będą chętnie spędzać czas. Do wyboru mamy wiele rodzajów gotowych rozwiązań, jednak najlepszym z nich będzie zbudowanie kuchni na wymiar – dzięki temu wszystko będzie dokładnie takie, jak potrzebujemy.

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Dodatkowo mieszkanie, które mamy czy też kupujemy nie zawsze jest idealne. Stare kamienice mają zazwyczaj bardzo wysokie sufity, bloki budowane kilkadziesiąt lat temu często mają nierówne ściany, a nowoczesne rozwiązania nowych mieszkań nie zawsze mogą nam odpowiadać. W jaki sposób stworzyć idealną przestrzeń dla siebie i posiadać kuchnię, w której będzie nam się nie tylko przyjemnie gotowało, ale również spędzało czas? Rozwiązaniem jest kuchnia na wymiar. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Kuchnia na wymiar idealnie dostosowana

Gotowe rozwiązania są zazwyczaj do siebie bardzo podobne. Każdy z nas jest jednak inny i na przykład w zależności od wzrostu możemy potrzebować innej wysokości blatów czy szafek. Niska osoba nie będzie mogła wykorzystać górnych półek na najbardziej przydatne akcesoria, wysokiej zaś będzie trudno przygotowywać posiłki w pochylonej pozycji.

Zdarza się również, że nasze mieszkanie nie ma idealnych kątów prostych. Ściany mogą być mniej lub bardziej nierówne, w związku z czym klasyczne meble kuchenne mogą nie pasować. Kuchnia na wymiar nie sprawia tego problemu, ponieważ nie ma problemu, aby szafki były różnej szerokości, czy też miały niestandardowy kształt.

Dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujesz

Dużo szuflad, a może szafka nad lodówką? W kuchni na wymiar nie ma problemu z realizacją nawet najbardziej nietypowych rozwiązań.

W przypadku kuchni na wymiar możemy dowolnie wybrać każdy element wyposażenia – mówi projektant firmy Axela – Nie tylko rodzaj mebli, ale również fronty, blaty, czy nawet uchwyty szafek. Ogranicza nas tylko pomysłowość klientów; jesteśmy w stanie zrealizować każdy projekt.

Dodatkowo możemy zdecydować się na urządzenia AGD do zabudowy, dzięki czemu nasza kuchnia będzie bardziej spójna wizualnie. Jednolite fronty wszystkich mebli oraz urządzeń AGD będą lepiej wyglądały estetycznie.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by urządzić kuchnię inną niż wszystkie. Wygodna kanapa? Wąski stół i wysokie hokery? W kuchni zaprojektowanej na wymiar możemy składać ze sobą dowolne elementy. W tym przypadku tylko od nas zależy jak będzie wyglądała nasza wymarzona kuchnia.