donica z włókna szklanego
29 lipca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety i zastosowanie donic z włókna szklanego

Zieleń wygląda dobrze w każdym domu. Coraz częściej stroi się nią także przestrzenie publiczne czy biura. Rośliny nie tylko cieszą oko, ale również pochłaniają szkodliwe substancje i oczyszczają powietrze. Aby w pełni cieszyć się ich pięknem, konieczne jest zakupienie odpowiedniej donicy, która podkreśli nie tylko urok wnętrza, ale również kwiatów. Ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem są donice z włókna szklanego. Jakie mają zalety?

Jakie są zalety donic z włókna szklanego?

Donice z włókna szklanego są przede wszystkim idealnym wyborem dla osób, które starają się żyć w zgodzie z ekologią. W procesie technologicznym nie wykorzystuje się żadnych substancji, które mogłyby przyczynić się do degradacji środowiska.

Donice nadają się do każdego rodzaju roślin, ponieważ występują w uniwersalnych wariantach i kolorach. Najczęściej przybierają kształt kuli, sześcianu lub prostopadłościanu. Ich prostota bardzo dobrze wpasowuje się nie tylko w klasyczne, ale także industrialne wnętrza. Będzie to świetna ozdoba, którą można postawić nie tylko na parapecie, ale także na stole czy w innym wybranym miejscu. Barwy tego wyrobu są zazwyczaj stonowane i dostępne w wersji matowej lub z połyskiem.

Donice z włókna szklanego to nie tylko stylowy wygląd, ale także duża wytrzymałość. Standardowe plastikowe doniczki szybko tracą swoje kolory, a ceramika uchodzi za bardzo kruchą. Włókno szklane to trwały materiał, który potrafi znieść nie tylko przypadkowe uderzenia, ale także zarysowania. Dodatkowo jest odporny na wysokie i niskie temperatury, a także lekki, dzięki czemu łatwo można go przenosić.

Czy donice z włókna szklanego posiadają jakiekolwiek wady?

Dla niektórych klientów donice z włókna szklanego mogą być nieco drogie, jeżeli jednak zwróci się uwagę na jakość wyrobu, cena okaże się nie być tak wysoka. Jeszcze jedna ważna kwestia to przeciwwskazania do hodowli niektórych roślin, które w donicach z włókna szklanego raczej nie przetrwają. Będą to rośliny z silnie rozrastającym się systemem korzeni, które mają tendencje do drewnienia, np. bambusy. Poza tym wysokość nasadzeń nie powinna przekraczać dwukrotności całej wysokości donicy – to bezpieczne parametry, które nie doprowadzą do deformacji roślin i pęknięcia materiału.

Wyrobu nie należy przechowywać w folii dłużej niż 48 godzin. Złe warunki przechowywania podczas transportu mogą doprowadzić do odparzenia lub spękania materiału, o czym doskonale wie firma Kreatywna Zieleń. To dlatego ich produkty są trwałe i w pełni bezpieczne.

Donice z włókna szklanego służą przede wszystkim do estetycznego zaaranżowania wnętrza. Wyglądają stylowo, ale mają także wiele innych zalet. Warto w nie zainwestować i cieszyć się ich trwałością przez długie lata.